مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

حجت الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی در سالروز حساب ۱۰۰ حضرت امام(ره) مطرح کرد: تامین مسکن در شهرها با خرید مسکن مهر وسط بیابان خیلی متفاوت است/ مسکن مهر فقط در حد یک خوابگاه تعریف شده است/ به جای مسکن مهر یابد بافت‌های فرسوده شهرها بازسازی می‌شد

نسخه چاپی  ۱۳۹۵/۰۱/۲۱ -  ۱۱:۲۰ تعداد بازدید: 924

 رییس جمهوری در دیدار با وزیر راه و شهرسازی، مسئولان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و برخی معاونان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دستاوردهای خوب بنیاد مسکن گفت: تامین مسکن در شهرها با خرید مسکن مهر وسط بیابان خیلی متفاوت است. چراکه تمام امکانات زیربنایی و روبنایی در شهر وجود دارد اما مسکن مهر فقط یک خوابگاه تعریف شده است. بهترین کار به جای اجرای مسکن مهر این بود که بافت‌های فرسوده شهرها بازسازی می‌شدند.
دکتر حسن روحانی امروز شنبه ۲۱ فروردین در دیدار با وزیر راه و شهرسازی، مسئولان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و برخی معاونان وزیر راه و شهرسازی ضمن تبریك سالروز حساب ۱۰۰ حضرت امام(ره) و شروع فعالیت بنیاد مسکن گفت: بنیاد مسکن از سال ۵۸ تا به امروز موفقیت‌های خوبی در بازسازی خانه‌های روستایی، بهسازی بافت فرسوده و ساماندهی روستاها و اجرای طرح‌های هادی در ۳۸ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار داشته است.
وی افزود: باید به روستاها برسیم، هم اکنون ۳۰ درصد جمعیت کشور در روستاها سکونت دارند که اگر به نیازهای روستاییان توجه نشود این درصد جمعیت به مرور زمان کاهش پیدا می‌کند.
رییس جمهوری تاکید کرد: اشتغال، مسکن و اجرای طرح‌های هادی در روستاها برای دولت مهم است و دولت بیش از سال‌های گذشته به بنیاد کمک می‌کند تا این اهداف محقق شود.
وی افزود: کاری که دولت یازدهم در حوزه مسکن انجام داد اجرای طرح صندوق پس انداز یکم بود که خانه اولی‌ها و زوج‌های جوان می‌توانند پولی را در بانک مسکن پس انداز کنند و برای تامین مسکن تسهیلات دریافت کنند.
رئیس جمهوری اضافه کرد: تامین مسکن در شهرها با خرید مسکن مهر وسط بیابان خیلی متفاوت است چراکه تمام امکانات زیربنایی و روبنایی در شهر وجود دارد اما مسکن مهر فقط یک خوابگاه تعریف شده است. بهترین کار به جای اجرای مسکن مهر این بود که بافت‌های فرسوده شهرها بازسازی می‌شدند.
وی افزود: امروز در بسیاری از کشورهای دنیا منطقه‌ای از بافت فرسوده به بخش خصوصی واگذار می‌شود و این سرمایه‌گذار خانه‌های آن منطقه را بعد از عقد قرارداد با صاحبان آنها تخریب می‌کنند سپس فضاهای تفریحی، ورزشی، آموزشی و سایر مراکز خدماتی را در آن منطقه می‌بینند و سه برج بزرگ هم می‌سازد. یکی از برج‌ها را به صاحبان خانه‌های آن منطقه واگذار می کند و دو برج دیگر را می‌فروشد و سود و سرمایه خود را کسب می کند.
روحانی افزود: امروز باید از طریق بخش خصوصی داخلی و خارجی اقدام به بازسازی بافت فرسوده کرد ؛قطعا با اجرای چنین مدلی خانه‌هایی بهداشتی‌تر با صرفه‌جویی انرژی و محله‌هایی آبادتر در مناطقی که بافت فرسوده بودند خواهیم داشت.
رییس جمهوری یادآور شد: بنیاد مسکن می‌تواند با جذب سرمایه بخش خصوصی در قالب بازسازی بافت فرسوده اقدام به حل مشکلات مسکن مردم کند و دولت هم به بنیاد مسکن کمک خواهد کرد.
وی افزود: اگر در مسکن تحرک ایجاد شود بخشی از مشکل رکود و اشتغال کشور حل خواهد شد چراکه کارخانه‌های تولید مصالح ساختمانی اعم از سیمان تا کاشی فرصت عرضه محصولات پیدا می‌کنند و بخشی از چرخه اشتغال کشور به حرکت در می‌آید.

روحانی روستاها را از مناطق تامین امنیت غذایی کشور خواند  و گفت: اگر نیازهای مسکن و عمران روستاها مورد توجه قرار گیرد این مناطق ظرفیت‌های خوبی همچون گردشگری و عرضه هنرهای دستی دارند که در کنار سایر فرصت های اقتصادی می‌توان از فواید آنها استفاده کرد.
رییس جمهوری ادامه داد: پیش بینی آن است که تا پایان امسال حرکت‌هایی در جهت خروج بازار مسکن از رکود اتفاق یبفتد، البته این کافی نیست و دولت اقدامات خود را انجام می‌دهد. مسکن مهر نیز تکمیل و تحویل خریداران می‌شود.
وی تاکید کرد: بنیاد مسکن نیز در زمینه حل مشکل مسکن مردم می‌تواند وارد شود و برای بازسازی بافت‌های فرسوده روستایی و ساخت شهرک‌های جدید مسکونی به شرط استفاده از ظرفیت بخش خصوصی  از کمک دولت بهره‌مند شود و نقشی در خروج بازار مسکن از رکود ایفا کند.
روحانی افزود: تلاش دولت این است که طرح‌های نیمه تمام را ولو با قیمت صفر به بخش خصوصی واگذار کند که اجرای این طرح نیز تحول خوبی را در بخش ساخت و ساز کشور ایجاد می‌کند و می‌تواند در خروج از رکود تاثیرگذار باشد. امیدواریم بتوانیم در سال اقتصاد مقاومتی با اجرای طرح هایی که دولت دارد شاهد ترقی بیشتر کشور باشیم.
منبع:پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازینظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :