مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

امید فعالان بازار مسکن به وام ۸۰ میلیونی

نسخه چاپی  ۱۳۹۵/۰۳/۲۲ -  ۰۷:۴۷ تعداد بازدید: 2032


پرداخت وام ۸۰ میلیونی مسکن در روزهای اخیر آغاز شده است و برخی کارشناسان معتقدند که این وام می تواند معاملات مسکن را رونق ببخشد.


به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی و به نقل از  مهر، با آغاز پرداخت وام۸۰ میلیون تومانی مسکن، فعالان بازار امیدوارند که تغییراتی در بازار مسکن رخ دهد و متقاضیان بیشتری به این بازار ورود کنند اما در کنار این عده برخی از کارشناسان معتقدند که این وام نمی تواند مسکن را پس از ۴ سال از رکود خارج کند.


در واقع یکی از طرح‌هایی که دولت برای خروج غیرتورمی مسکن از رکود مطرح کرده، تقویت طرف عرضه و افزایش ساخت و سازها به منظور تامین نیاز متقاضیان مسکن است. به همین دلیل سیاست‌های تامین مالی از طریق تسهیلات بانکی یکی از مهمترین برنامه‌هایی است که وزارت راه و شهرسازی با همکاری بانک مسکن به اجرا رسانده است.


براین اساس وام ۸۰ میلیون تومانی ساخت مسکن برای متقاضیان در نظرگرفته شد و حتی برخی شرایط که در ابتدا برای دریافت این وام تعیین شده بود حذف شد تا متقاضیان بیشتری امکان دریافت این وام را داشته باشند.


در این میان، برخی از فعالان بازار مسکن معتقدند که این تسهیلات نمی تواند تاثیری را بر بازار مسکن داشته باشد و رکود عمیقی که در این بازار وجود دارد نیاز به محرک های بیشتری دارد. در این باره حامد مظاهریان معاون وزیر راه و گفته است: خروج بازار مسکن از رکود به شاخص‌های کلان اقتصادی مربوط است و واقعیت این است که بازار مسکن هیچ گاه جداگانه عمل نکرده است. با بهبود شاخص‌های کلان اقتصادی و سرمایه‌گذاری حتما بازار مسکن نیز از آن منتفع خواهد شد.


در واقع خروج مسکن از رکود به عوامل زیادی بستگی دارد که این عوامل باید در کنار یکدیگر قرار بگیرد تا تاثیر واقعی را بر این بازار داشته باشد، اما فعالان مسکن امیدوارند که حداقل بازار خانه های کوچک با این وام ها رونق پیدا کند.نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :