مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

عملكرد كميسيون بانك ، بيمه تضمين كيفيت ، بازرسي فني شوراي مركزي

نسخه چاپی  ۱۳۹۵/۰۴/۱۵ -  ۱۶:۴۷ تعداد بازدید: 539


کمیسیون بانک ، بیمه تضمین کیفیت ، بازرسی فنی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان گزارش عملکرد خود را  اعلام کرد.


به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی ، کمیسیون بانک ، بیمه تضمین کیفیت ، بازرسی فنی  با برگزاری 17 جلسه داخلی اهم دستاوردها و اقدامات انجام شده خود را اعلام کرد:


1-در جلسه مشترک با کارشناسان بانک مسکن، در پاسخ ، سولاتی را در خصوص حق الزحمه مهندسان در هر استان ، مقدار متراژ کار در هر استان و نحوه کار کارشناسان رسمی سازمان و بازرسان فنی در این تفاهم نامه را مطرح و پاسخ های لازم توسط کمیسیون ارائه گشت .

2-مقرر شد قبل از مطرح شدن در جلسه هیات مدیره بانک موضوع در کمیسیون طرح و برنامه بانک مسکن مطرح شود و بعد از رسیدگی کارشناسان در این کمیسیون موضوع به هیات مدیره بانک جهت تصمیم گیری و عقد تفاهم نامه مطرح شود .

3-مقرر گردید ضمن مکاتبه با سازمان استانها چنانچه سازمان استانی در زمینه بازرسی فنی دارای نظامنامه و تجربیاتی می باشد از آن در کمیسیون استفاده شود 

4 - موضوع تفاهم نامه کمیسیون با بانک مسکن که با هدف تعیین تکلیف مدیریت بانک نسبت به مفاد آن در جلسه قبل ارسال شده بود در این جلسه مورد بررسی واقع و بر اساس پیشنهادات واصله بانک مسکن مقرر گردید که اصلاحات موردی و نگارشی در آن بعمل آید و پس از ویرایش مجدد آن جلسه ایی با حضور نمایندگان ذیصلاح بانک و اعضای این کمیسیون در محل ساختمان بانک مسکن تشکیل و موضوع تفاهم نامه نهایی گردد. بدیهی است پس از وصول نتیجه و جمع بندی موارد تصمیم گیری شده ، نیز جهت اطلاع هیات رئیسه محترم شورای مرکزی ارسال گردد.

5 - پس از هماهنگی های لازم در خصوص نحوه ارائه و انجام تفاهم نامه با مسئولین بانک مسکن جلسه با حضور کارشناسان بانک مسکن آقایان فلاحی کارشناس حوزه طرح و برنامه ، حقی کارشناس حوزه امور شعب و استانها ، مهندس طاهری مدیر طرح و برنامه و خانم حسینی زاده کارشناس حوزه حقوقی بانک و آقای دکتر جلال زاده معاونت بازاریابی بانک مسکن برگزار گردید و با اصول اصلی تفاهم نامه موافقت بعمل آمد . مقرر شد برای اجرایی شدن و تهیه شیوه نامه اجرایی تفاهم نامه جلسات تکمیلی برگزار گردد  . 


6 - با توجه به اقدامات  صورت گرفته در خصوص چگونگی فعالیت صنعت بیمه در ساخت و ساز و با عنایت به ماده 118 آئین نامه ماده33 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان ، با  شرکتهای بیمه ایران ، بیمه ملت ، بیمه میهن ، بیمه البرز ، بیمه پارسیان ، بیمه دی ، بیمه نوین و بیمه کارآفرین در جهت استعلام چگونگی همکاری  ، مکاتبه  شد تا پس از اخذ راهکار و شیوه نامه های آنان   ضمن بررسی ، نسبت به انتخاب شرکت و یا شرکتهایی از صنعت بیمه در راستای اجرای فصل سوم مبحث دوم از مقررات ملی ساختمان ( اجرای ساختمان ) عمل گردد.

7 - با توجه به ضرورت عملکرد سازمان استانها در خصوص انجام بازرسیهای فنی و در صورت داشتن نظام نامه یا شیوه نامه در این خصوص پیرو مکاتبه قبلی مکاتبه ایی با سازمان نظام استانها انجام پذیرد تا پس از وصول دستاوردهای نظام استانها نسبت به چگونگی ارتباط آن با موضوع بانک و بیمه اقدام گردد.

8 - مکاتبه با چندین شرکت بیمه ای مبنی بر چگونگی ایجاد ارتباط دو بخش بیمه تضمین کیفیت از تقاضاهای واصله نامه های شرکت بیمه ایران شماره 893138/94 مورخ 25/11/94 و شرکت بیمه پارسیان بشماره 66463/220-1/94 مورخ 25/11/94 

9 - با توجه به دعوت از کارشناسان محترم بیمه ایران ، پیرامون بند 7-1-15 و موارد مرتبط با آن از فصل سوم اجرای ساختمان مبحث دوم مقررات ملی ساختمان توسط اعضای کمیسیون با کارشناس مرتبط بحث و بررسی لازم بعمل آمده مقرر گردید کارشناس بیمه پس از انتقال نظرات اعضای جلسه از جمله بهره مندی از حداکثر مدت زمان بیمه تضمین کیفیت در همه آیتمهای ساختمان کاهش نرخ حق بیمه از 8% در هزار روی کل کاهش ارزش ساختمان ، بهره گیری از اعضای صاحب صلاحیت سازمان نظام مهندسی ساختمان استانها بعنوان بازرسان فنی و با هدف و همکاری با بازرسان فنی شرکت بیمه ، تعیین چگونگی بهای هر مترمربع بنا در استانی با استفاده از آخرین اطلاعات بانک مرکزی و... ، حداکثر تا جلسه آینده جمع بندی و پس از تائیدیه مدیریت بیمه نسبت به انتقال نظرات قطعی خود به کمیسیون با هدف تنظیم تفاهم نامه فی مابین اقدام گردد.


اعضا کمیسیون بانک بیمه بازرسی فنی و مالیات:


آقاي مهندس محسن قربانی 

آقای مهندس علی حیدر عبدی پور 

خانم مهندس الهه رادمهر 

آقاي مهندس کمال دویده

آقاي مهندس ایرج پور نصیری

آقاي مهندس سید مجتبی موسوی


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :