مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

پیام دکتر اکبر ترکان به شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان تهران

نسخه چاپی  ۱۳۹۵/۰۵/۲۳ -  ۱۲:۵۲ تعداد بازدید: 911

به نام خدا

پیام دکتر اکبر ترکان به شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان تهران


نمایشگاه صنعت ساختمان ، محل تلاقی عرضه و تقاضا ست و باید تلاش کرد در این زمینه تعامل سازنده و مناسب اتفاق بیفتد. اگر این مهم به سرانجام رسید ، سازندگان برای استفاده از فناوری های نوین نیز تشویق شده و الگوی ساخت و ساز نیز اصلاح خواهد شد.


کشور ایران با جمعیتی نسبتا جوان، روز به روز متقاضی حجم بیشتری از مسکن و سرپناه است و همچنین ضرورت اصلاح بافت های فرسوده درون شهری و اصلاح حاشیه نشینی در شهر های بزرگ که از پدیده های نامناسب شهری امروز است، ظرفیت  تقاضای بالقوه ای را به صنعت ساختمان نشان می دهد.


لذا این نمایشگاه می تواند محل ارائه مصالح ساختمانی استاندارد مورد نیاز، بر اساس فناوری های تایید شده در بازار های جهانی و مبتنی با شرایط اقلیمی کشور بوده و سازندگان و فعالان حوزه صنعت ساخت و ساز لازم است به این رویداد مهم توجه ویژه داشته باشند و این امر محقق نخواهد شد مگر با برآورده شدن انتظارات مصرف کنندگان از سوی تولید کنندگان و عرضه کنندگان فناوری.


 نتیجه این رویکرد فرهنگ سازی در خصوص استفاده از فناوری های نوین ، ترویج صنعتی سازی ، حفظ منافع بهره بردار ان و صیانت از تلاش مهندسان خواهد بود.


لذا در آستانه برگزاری شانزدهمین دوره این نمایشگاه ، نیاز امروز تامین حقوق بهره بردار با دستیابی به ساخت و سازی سالم ، سریع ، ارزان ، ایمن و منطبق با قوانین و مقررات ملی ساختمان است.


امسال با توجه به عنایات مقام معظم رهبری در نام گذاری سال 95 به عنوان سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل ، میزان مسئولیتی که متوجه متولیان صنایع و دست اندرکاران ساخت و ساز کشور است سنگین تر خواهد بود و این امر محقق نخواهد شد مگر اینگه کلیه تولید کنندگان مسکن از جایگاه موثر خود در  اقتصاد مقاومتی دریافت و آگاهی حرفه ای داشته باشند؛ از این رو تنها نگاه فرا صنفی و دید مثبت به منافع ملی است که می تواند این جریان را رهبری نمایدو صنعتی شدن رو به رشد ساختمان سازی می تواند راهکار مناسبی برای دستیابی به سیاست های کشور در این زمینه باشد.


برای کلیه دست اندرکاران صنایع حاضر در این نمایشگاه و فعالان حوزه صنعت ساختمان آرزوی توفیق روز افزون دارم.اکبر ترکان

مرداد ماه 1395


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :