مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

کاهش تخلفات ساخت‌وساز در استان‌هاي‌شمالي

نسخه چاپی  ۱۳۹۵/۰۵/۲۵ -  ۰۸:۴۲ تعداد بازدید: 734

معاون شهرسازي و معماري وزير راه و شهرسازي با تاکيد بر کاهش تخلفات ساخت و ساز در استان‌هاي شمالي کشور، از مسدود کردن مفرهايي در استان‌هاي شمالي که قانون را دور مي‌زنند خبر داد و گفت: در مناطق روستايي و جاهايي که اجازه ساخت و ساز وجود ندارد حساسيت‌ها و پيگيري‌ها بسيار بالا است.


به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی ، حناچي در بيان پيگيري‌هاي شوراي‌عالي شهرسازي و معماري براي کاهش و يا توقف ساخت و ساز بناهاي بلند و خارج از ضوابط بويژه در شهرهاي شمالي کشور گفت: بلندمرتبه‌سازي‌هاي مناطق شمالي کشور به شکل سابق ادامه ندارد. 


در مناطق روستايي و جاهايي که اجازه ساخت و ساز وجود ندارد حساسيت‌ها و پيگيري‌ها بسيار بالا است و به شدت با ساخت و سازهاي اين چنيني برخورد مي‌شود. معاون معماري و شهرسازي وزير راه و شهرسازي بخشي از ادامه روند ادامه ساخت و ساز خارج از ضوابط و بناهاي بلند را به پروانه‌هايي که پيش‌تر و در دوره‌هاي قبل صادر شده مرتبط دانست و افزود: ادعا نمي‌کنيم که پروانه‌هايي که پيش‌تر صادر شده‌اند ساخته نمي‌شوند. 


البته خيلي فشار آورده‌ايم و در استان‌هاي مختلف مفرهايي که وجود داشته را با همکاري و ايجاد حساسيت براي استانداران مسدود کرديم اما تجربه نشان داده که موفقيت در اين امور نسبي است.حناچي تاکيد کرد: ساخت و سازهاي خلاف ضوابط نسبت به قبل کمتر شده‌اند و آمارها و گزارش‌هاي رسيده و پيگيري‌ها نشان مي‌دهند که ميزان ساخت و ساز خلاف ضوابط در کشور کاهش قابل‌توجهي داشته است.براساس اعلام وزارت راه و شهرسازي، ساخت و ساز بناهاي بلند در شهرهاي مختلف بويژه کلانشهرها و شهر تهران مورد انتقاد بسياري از کارشناسان حوزه شهري، معماري و محيط‌زيست بوده است. وزير راه و شهرسازي نيز بارها بر اين مساله که بايد جمعيت‌پذيري در شهرها مورد توجه نهادهاي‌ عمومي اجرايي کشور که به دليل نداشتن درآمدهاي پايدار دست به شهر فروشي و فروش تراکم مي‌زنند قرار بگيرد.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :