مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

دکتر ترکان در دویست و چهارمین جلسه شورای مرکزی؛ سرمایه های اجتماعی، مهترین نیاز امروز سازمان نظام مهندسی ساختمان

نسخه چاپی  ۱۳۹۵/۰۵/۲۷ -  ۱۷:۳۲ تعداد بازدید: 674

سرمایه های اجتماعی، مهترین نیاز امروز سازمان نظام مهندسی ساختمان بوده و باید این مسئله در سطح کشور مورد توحه همه سازمان های استانی قرار گیرد.


به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی ، دکتر اکبر ترکان در دویست و چهارمین جلسه شورای مرکزی با بیان این مطلب فزود : سرمایه های اجتماعی و یا همان همراهی افکار عمومی با سازمان نظام مهندسی ساختمان دستاورد ارزشمندی است که یک روزه به دست نیامده و باید در حفظ موجودیت آن کوشید و اگر در جایی خدشه دار شده است آن را بازسازی کرد.


وی در ادامه گفت : گردش پول باید در سازمان نظام مهندسی ساختمان ها حذف شده تا اصلاحات ساختاری محقق و حواشی بوجود آمده حل شود. 


وی با بیان اینه شورای مرکزی در تلاش است تا این مهم را به سرانجام برساند اعلام کرد : گردش های مالی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها به گشایش اعتبارات ریالی در بانک ها تبدیل خواهد شد و همین امر می تواند خیلی از اسیب های موجود را برطرف کند. در این راستا مذاکراتی نیز با بانک ها صورت گرفته و زمینه های اجرایی شدن این طرح در حال بررسی است.


دکتر ترکان همراهی و مساعدت سازمان های استانی را مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت : در کشور ما 23 میلیون خانوار وجود دارد و ازین تعداد 14 میلیون واحد مسکونی متعلق به آنها، به دست مهندسان و در طی بیست سال ساخته شده است و این مسئله نشان می دهد که فعالیت جامعه مهندسی تا چه اندازه می تواند تاثیر گذار باشد و باید سرمایه های اجتماعی را حفظ و در توسعه آن بکوشیم .


وی در ادامه صحبت های خود به آیین نامه کنترل ساحختمان اشاره کرد و اذعان داشت: مواد 30 تا 34 این آیین نامه به کنترل ساختمان پرداخته و بقیه مواد آن به حوزه نظام مهندسی معطوف می شود لذا هرگونه اصلاحاتی در آیین نامه باید در تقویت جایگاه نظام مهندسی باشد نه اینکه این سازمان را صرفاً به یک انجمن تخصصی تبدیل کند. هرگونه تغییر تا بازنگری در آن در چارچوب قانون و در راستای تکامل نظا مهندسی ساختمان مد نظر و مورد قبول است و انحراف از آن تنها عقبگردی به گذشته خواهد بود که مسیر رو به جلوی ما را تحت الشعاع قرار می دهد.


رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان با تاکید بر اینکه ساخت و سازهای دونقشه ای از آسیب های خطرناک صنعت ساختمان و حوزه های شهرسازی ما بشمار می رود اشاه کرد : سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها باید در این خصوص اخطارها و هشدارهای لازم را به مهندسان داده و رایزنی های خود را با سازمان ها و مجموعه های مربوطه توسعه دهند تا این مسئله نیز اصلاح شود.نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :