مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

استاندار یزد در نشست مشترک با هیات مدیره و دکتر ترکان مطرح کرد ؛ نظام مهندسی ساختمان از سازماندهی و نظم و انضباط خاصی برخوردار است

نسخه چاپی  ۱۳۹۵/۰۶/۱۷ -  ۰۹:۱۲ تعداد بازدید: 2062

استاندار یزد در نشست مشترک با هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با دکتر ترکان و هیات رییسه شورای مرکزی با اشاره به رشد مناسب و تحسین بر انگیز سازمان این استان تاکید کرد :نظام مهندسی ساختمان استان یزد دارای نظم سازماندهی و انضباط خاص و قابل توجهی است.


به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی ٬در این نشست که در حاشیه اولین همایش مبحث پنجم مقررات ملی ساختمان برگزار میشد مهندس میرمحمدی ضمن خوشامدگویی به حاضرین افزود :در مسائل استان چون طراحی شهری٬مقاوم سازی  و ساخت و ساز شهری به حضور موثرتر نظام مهندسی نیاز مبرم داریم چرا که با ظرفیت هایی که در اختیار دارد میتواند پاسخگوی مشکلات باشد و با توجه به شرایط اقلیمی بافت سنتی شهر یزد تنها این سازمان است که می تواند در رابطه با استانداردها در مهندسی ساختمان و شهرسازی م.ثر عمل کند .


مهندس ترکان در ادامه جلسه نتایج فعالیت مهندسان ر ا در تو سعه کشورمهم ارزیابی کرد و افزود : در بیست سال گذشته ۱۴ میلیون واحد مسکونی توسط مهندسان ساخته شده و با احتساب ۲۳ میلیون خانوار ایرانی میتوان گفت دو سوم از خانه هایی که خانواده های ایرانی در آن زندگی میکنند حاصل فعالیت های حرفه ای مهندسان است.


وی افزود :در این مدت نظارت های مهندسان به مرور تکمیل و کیفی تر شده است و و اثز آن بر شکل ظاهری شهرها مشهود است.


رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان ادامه داد : اگر امروز ساخت و ساز کشور را در نظر بگیریم تا بیست سال اینده به همین میزان بیست و سه میلیون نفر به جمعیت شهری اضافه می شود و از آنجایی که خانه تنها پس انداز خانوارهای ایرانی است باید تلاش کرد به عنوان یک میراث بین نسلی بیش از صد سال عمر کند نه اینکه پس از سی سال ساخت از بین برود. 


وی در پایان اظهار امیدواری کردبا یا ری خداوند و تلاش مهندسان بتوان در دستیابی به این مهم موفق بود. 


دکتر فرشید رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد نیز تعداد اعضای خود را ۵۰۰۰ نفر ذکرد کرد و افزود پنجاه درصد ازین تعداد دارای پروانه می باشند.


نشست هيات مديره يزد با استاندار و دكتر تركان


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :