مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

ضرورت توجه به استاندارد مصالح در پروسه ارائه خدمات مهندسی

نسخه چاپی  ۱۳۹۵/۰۶/۲۰ -  ۰۹:۲۵ تعداد بازدید: 2282

دکتر ترکان در اولین همایش مبحث پنجم مقررات ملی ساختمان :مهندسان طراح ٬مجری و ناظر باید نسبت به استفاده از مصالح استاندارد در پروسه ارائه خدمات مهندسی اطمینان داشته باشند.


به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی ٬ رییس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان صبح امروز و در افتتاحیه همایش مبحث پنجم مقررات ملی ساختمان با بیان این مطلب افزود :در ساخت و ساز مسئولیت نهایی بر عهده مهندسان است و کنترل مجددی که در شناسنامه فنی ملکی ذکر شده توسط نظام مهندسی تایید می شود . لذا این مسئله جایگاه مهندسان را بیش از پیش حساس نشان می دهد. 


وی با یاداوری حادثه هفده شهریور و کشتار مردم تهران در میدان ژاله اظهار کرد : مهندسان نمیتوانند از زیر بار این مسئولیت شانه خالی کنند و مهندسان ناظر در این بین جایگاه حساستری دارند .


ترکان در ادامه اذعان داشت : از سی و دو قلم استاندارد اجباری مصالح ساختمانی باید استفاده شود . اما در این بین نقش سازمان ملی استاندارد تعیین معیارهای استاندارد و ابلاغ انهاست و نظام مهندسی ساختمان مسئول مدیریت کیفیت است.


وی افزود : در کشور ما استانداردها تنها با نیروهای اداره استاندارد چک می شود و این در حالی است که در دیگر نقاط دنیا این مسئله بر عهد ه نظام مدیریت کیفیت است. 


ترکان استاندارد اولیه را همان استاندارد موسسه ملی استاندارد عنوان کرد و با بیان اینکه استاندارد ثانویه نیز موضوعی است که تاییدیه خود را از استاندارد اولیه اخذ می کند افزود : این استانداردهای کاری توسط استاندارد ثانویه گواهی و کنترل می شود .


وی در پایان به توجه جدی به این فرایندها تاکید کرد و اظهار داشت : تنها بدین شیوه میتوان فرایند ساخت و ساز را مدیریت و اصلاح نمود.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :