مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

همایش مبحث پنجم مقررات ملی ساختمان یزد سهم ارزنده ای در تاریخ و فرهنگ کشور ایفا کرده است.

نسخه چاپی  ۱۳۹۵/۰۶/۱۷ -  ۱۲:۳۷ تعداد بازدید: 1236

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی مهندس فرشید درهمایشمبحث پنجم مقررات ملی ساختمان گفت: یزد به عنوان یک استان تاریخی از دیرباز شهرت ملی و بین المللی دارد. این استان با مردمانی فرهیخته و تلاشگر و سخت کوش با وجود قهر طبیعت و کم آبی، سهم ارزنده ای در تاریخ و فرهنگ کشور عزیز ما ایفا کرده است. 
وی افزود: ابنیه گلین موجود در بافت تاریخی این استان که وسعتی بیش از 2 هزار هکتار را در بر گرفته، با معماری اصیل خود همچنان پر تحرک و پویا چشم هر ناظری را به خود جلب می کند. استان یزد در درون خود و در هر شهرستان گنجینه های متعددی از هنر و فن و صنعت را ذخیره کرده و در واقع مجموعه استان، گنجینه و موزه ای هست که یک میلیون نفر جمعیت استان ، به عنوان راهنمایان و حافظان این گنجینه بزرگ هستند.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: ما با دانشگاه های متعدد و بیش از 6 هزار نفر مهندسان فرهیخته عضو سازمان در خدمت صنعت ساختمان هستیم و خوشبختانه مهندسان  مهندسان سخت کوش ما با تکیه بر معماری اصیل و با استفاده از فناوری های نوین توانسته اند آثار ارزشمندی را در عرصه ساخت و ساز خلق کنند که موجب شگفتی است و پیوند محکمی بین گذشته و حال این استان برقرار کرده است.
به موازات این جایگاه معتبر فنی تخصصی،    استان یزد به عنوان مهد تولید مصالح ساختمانی به شمار     می آید و نمونه هایی چون آجر و فرآورده های آجری، کاشی و سرامیک، فولاد وا خیراً شیشه و هبلکس تولیدی در این اسان توانسته است پایگاه های مهمی را در سطح کشور و بازارهای بین المللی از آن خود کنند. 
سپس افزود: ما خوشوقتیم و با کمال افتخار اعلام می کنیم که از صفر تا صد کلیه مصالحی که برای ساخت یک بنا مورد نیاز است در همین استان تولید می شود و این ویژگی نه تنها موجب اشتغال و کارآفرینی چشمگیری شده است بلکه موجب کاهش هزینه های تولید و کاهش بهای حمل مصالح تا محل مصرف گردیده و سود دوسویه ای را برای تولید کننده و مصرف کننده رقم زده است.
در همین  حال اداره کل استاندارد استان یزد با تلاش و پیگیری موثر و با استفاده از آزمایشگاه های تخصصی موجود به صورت مستمر و پیوسته بر  روند تولید نظارت دارد و ضمن تشویق تولید کنندگان مصالح استاندارد سعی در ترغیب سایرین به رعایت اصول استاندارد می نماید. در همین ارتباط است که موضوع استقرار دبیرخانه مبحث پنجم ساختمان که مستقیماً مصالح و کاربردهای آن را در مرکز توجه قرار داده برای استان یزد مطرح شده و با پیگیری های موثر اداره کل راه و شهرسازی و مساعدت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، این امر مهم به یزد محول گردیده و این همایش نقطه آغازی برای آن به شمار می آید.
من به سهم خود و به نمایندگی از سوی هیئت مدیره محترم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد و یکایک مهندسان عزیز از کلیه مسئولان محترمی که با پیگیری های مکرر خود در این زمینه تلاش کرده اند و همچنین مقامات محترم وزارت راه و شهرسازی که موافقت اولیه خود را اعلام نموده اند سپاسگزاری می کنم.
 مهم آن است که این همایش و حتی استقرار دائمی دبیرخانه مبحث پنجم در استان یزد به عنوان شروعی پربار برای ادامه راه تلقی می شود و همه ما با همگرایی نیروهایمان در صدد هستیم رسالت و وظیفه سنگینی را که این دبیرخانه بر دوش ما می گذارد به سرانجام برسانیم.
 ما از حسن اعتماد مقام محترم وزارت راه و شهرسازی و معاونان و نیز دفتر مقررات ملی ساختمان تشکر می کنیم و عاشقانه در جهت ایفای مسئولیتمان  تلاش  خواهیم کرد به گفته شاعر
هر کجا عشق آید و ساکن شود                     هر چه نا ممکن بود ممکن شود 
در جهان هرکار خوب و ماندنی است                 درپای عشق در آن دیدنی است  
موفق و موید باشید و انشااله در یزد به شما خوش بگذرد و ما هم از دیدارتان بهره مند شویم.
سعی صفا و مروه و کعبه به جای خود             ما سعی بر زیارت دلها گذاشته ایم


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :