مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

شکرچی زاده در همایش الزامات ترافیکی مطرح کرد: باگسترش شهرها حقوق شهروندی از بین رفته است

نسخه چاپی  ۱۳۹۵/۰۷/۱۵ -  ۰۸:۴۹ تعداد بازدید: 766

همان قدر که در برابر زلزله برای ساختمانها کد 2800 تدوین و لازم الاجرا است باید در برابر موضوعات دیگر همچون شهر باید توجه کرد. 

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی ،دکتر شکرچی زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: همچنان که نسبت به نظام مهندسی مسئولیت در قبال مباحث بیست گانه تجلی آن نمود پیدا می‌کند، با گسترش شهرها حقوق شهروندی از بین رفته شهرها فروخته شده و پیکره شهر دچار  آسیب شده است.
شکرچی زاده با بیان اینکه بررسی این مطلب که چرا به این نقطه رسیده ایم حائز اهمیت است افزود : همان قدر که در برابر زلزله برای ساختمانها کد 2800 تدوین و لازم الاجرا است باید در برابر موضوعات دیگر همچون شهر باید توجه کرد.
وی ادامه داد: در بسیاری از کشورها علاوه بر کدهای ساختمانی (معماری و سازه و ...) مقررات شهرسازی وجود دارد و در کنار آن ضوابط مربوط به راه هست در ایران در دو دهه گذشته مباحث مربوطه به ساختمان بوده است و امید است ویرایش مباحث جدید تا پایان دولت انجام شود.
همایش الزامات ترافیکی ساختمانها روز چهارشنبه در محل سالن همایش دکترپاکدامن مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی و با همکاری مشترک سازمان نظام مهندسی ساختمان و وزارت راه و شهرسازی مرکز تحقیفات راه، مسکن و شهرسازی برگزار گردید.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :