مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

دکتر ترکان در همایش الزامات ترافیکی در ساختمان مطرح کرد: همزیستی انسان و خودرو جز الزمات زندگی امروزاست

نسخه چاپی  ۱۳۹۵/۰۷/۱۵ -  ۱۷:۱۴ تعداد بازدید: 1062

دکترترکان درهمایش الزامات ترافیکی در ساختمان ها گفت :شهر برای انسانها باید ساخته شود ولی سطوح شهری بیش از انسانها برای اتومبیل ساخته شده است. 

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی، دکترترکان درهمایش الزامات ترافیکی در ساختمان ها در ابتدا به دوره ها و عصرهای مختلف صنعت اشاره کرده و  گفت:عصر صنعت از سال 1780 میلادی آغاز شد و وات ماشین بخار را ساخت و انقلاب صنعتی آغاز شد. 

وی همچنین ادامه داد :از سال  1780 تا سال 1980 به چهار دوره 50 ساله تقسیم شده است که عصر نساجی,عصر راه آهن,عصر برق و شیمیایی و عصر اتومبیل و پس از آن عصر فرا صنعتی عنوان می شوند.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور افزود : امروزه معادل یک پنجم جمعیت در ایران اتومبیل بوده و 17 میلیون اتومبیل برای جمعیت 78 میلیونی کشور وجود دارد. انسانها هر کدام در شبانه روز 3000 کالری مصرف می کنند ولی اتومبیل‌ها در کشور هر کدام حدود 4 لیتر سوخت در روز مصرف می‌کنند که این 4*9 کیلو کالری است. یعنی 36 هزار کالری مصرف می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه اتومبیل ها 12 هزار برابر بیشتر از انسانها کالری مصرف می کنند بیان داشت :

شهر برای انسانها باید ساخته شود ولی سطوح شهری بیش از انسانها برای اتومبیل ساخته شده است. 

دکتر ترکان در ادامه اظهار کرد:یک سوال مطرح است آیا در طراحی شهری هم زیستی دیده شده است؟ آیا می‌توان اتومبیل را از زندگی حذف کرد؟ که در پاسخ می توان گفت :فراتر از توجه به ترافیک , باید برای حمل و نقل برنامه ریزی کرد.

راه ساختن، پل ساختن و سطوح ترافیکی تعیین کردن به معنی تجهیز عرضه است. پس باید نگاه به مدیریت و تقاضا باشد. تعداد اتومبیل‌ها تقریباً معادل خانوارهای ایرانی است که نیاز به سطوح زندگی دارند.

رییس سازمان نظام مهندسی با بیان این مطلب ادامه داد : مقررات ترافیکی یک لایه بالاتر از ساختمان  است و با مدیریت حمل و نقل در شهرسازی تعریف می شود . کوششی که هم اکنون انجام شده 50% از موضوع است ترافیک در ساختمان تهیه شده است در صورتی که بخش عمده ترافیک در شهرسازی است.

وی در پایان یاد آور شد: در تمام سالها وزیر محترم راه و شهرسازی نگران حقوق شهروندی ، حقوق همسایه در ساختمان هاوشهر فروشی بوده اند که  سازمان نظام مهندسی ساختمان با توجه به مقررات شهرسازی می تواند این اهداف را محقق سازد.

گالری تصاویر - همايش الزامات ترافيكي در ساختمان ها 14/7/95


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :