مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

جلسه پروژه کمپ مهندسان کیش برگزار گردید

نسخه چاپی  ۱۳۹۵/۰۸/۱۱ -  ۱۸:۱۲ تعداد بازدید: 1430

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی جلسه پروژه کمپ مهندسان کیش در روز دوشنبه مورخ 95/08/10 با حضور دکتر ترکان و هیات رئیسه شورای مرکزی و  روسای سازمانهای نظام مهندسی استانهای فارس، خراسان رضوی، قم، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، آذربایجان شرقی، مازندران، قزوین و بوشهر برگزار گردید.
در ابتدا مهندس ولدان عضو هیات رئیسه شورای مرکزی از اقدامات به عمل آمده در رابطه با پروژه کمپ مهندسان کیش به توضیح پرداخت.

مهندس افشاری معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه در مورد مساحت و جمعیت کیش گفت: جمعیت ساکن در حدود 27 هزار نفر و جمعیت فعال بیش از 10 هزار نفر است
و ی برای تصویر وضعیت اقتصادی منطقه آزاد کیش گفت: متوسط حجم سرمایه گذاری سالانه 36 هزار میلیارد ریال است و متوسط درآمد سالانه خانوارهای شهری کیشوندان را 398 میلیون ریال اعلام کرد.
در ادامه گفت، 40 هتل و 10 مرکز خرید در حال ساخت است. در مورد توسعه ترمینال، فرودگاه و بندرگاه ها گفت و در ادامه از سرمایه گذاری با رویکرد گردشگری اعلام کرد و از فعالسازی فاز سوم شهرک نوبنیاد با سرمایه گذاری بیش از 8 هزار میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در قالب 2800 واحد مسکونی خبر داد.
در بخش صنعتی اعلام کرد 400 واحد فعال وجود دارد و همه از صنایع پاک هستند
درادامه گفت در سال 1395 ثبت 2773شرکت انجام شده که 57 شرکت خارجی، 2631 شرکت ایرانی و 85 شرکت مشترک بوده است
و ی برگزاری نمایشگاه و همایش رااز راههای جذب توریست  دانست
همچنیین اعلام کرد 7000 دانشجو در دانشگاههای پردیس های بین المللی- آزاد اسلامی جامع علمی کربردی و پیام نور در مقاطع مختلف از کاردانی تا دکترا مشغول تحصیل هستند.

در ادامه دکتر جنوبی مشاور سازمان منطقه آزاد کیش به ارائه طرح های مقدماتی معماری مربوط به زمین های مورد نظر در جزیره کیش پرداخت، سپس در مورد کمپ مهندسین در پروژه صدف و کاربریهای مهم اطراف سایت توضیح داد.
دکتر مقدم راد عضو هیات مدیره نظام مهندسی استان تهران و عضو هیات مدیره شرکت عمران و خدمات شهری کیش در این جلسه گفت: در کیش سرعت سرمایه گذاری از همه استانها فعال تر بوده است پروانه صادره در سال 94، 670 هزار متر مربع بوده است.
مهندس مقدم از شرکت سرمایه گذاری مسکن جنوب به معرفی موقعیت ستاره کیش در جزیره پرداخت.
پس از آن مهندس پور اسدی از برنامه های موفق سازمان نظام مهندسی استان فارس در موردپروژه 180 واحدی و پس از آن  پروژه 110 واحدی فارس نام برد. وی تاکید کرد علاوه بر تعریف پروژه های مسکونی در مناطق آزاد خصوصاً کیش از پتانسیل مهندسی کشور در این دوره رکود استفاده شود.
 در ادامه مهندس معین رئیس اسبق سازمان نظام مهندسی استان فارس از شرایط مطلوب و اهمیت کیش مطلب گفت و درخواست تعیین تسهیلات ویژه برای جامعه مهندسی کشورکرد.
همچین در ادامه روسای سازمانهای نظام مهندسی حاضر در جلسه آمادگی اعضای حقیقی استان  خودجهت سرمایه گذاری در احداث کمپ مهندسین را اعلام نمودند.
در پایان دکتر ترکان ضمن اشاره به ظرفیت های گردشگری و طرحهای توسعه آینده کیش ، سرمایه گذاری مهندسان در این جزیره را در راستای اقتصاد مقاومتی با نگاه به درون و استفاده از سرمایه های خرد آحاد جامعه مهندسی مثبت ارزیابی نمودند. 
همچنین ایشان بر حمایت سازمان مناطق آزاد کشور از سرمایه گذاری داخلی با استفاده از سرمایه های کوچک آحاد مردم در جهت کارآفرینی، ایجاد استقلال و عدالت اجتماعی تاکید کردند.نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :