مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

جلسه گروه تخصصی شهرسازی برگزار شد.

نسخه چاپی  ۱۳۹۵/۰۸/۱۸ -  ۱۳:۵۲ تعداد بازدید: 539


به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی جلسه شهرسازی در تاریخ 15/11/1393 با دستور بررسی جایگاه شهرسازی در لایه مدیریت شهری برگزار شد

در سخنان پیش از دستور: چارچوب گردش کار نظارت عالیه مهندسان شهرسازمورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. سپس با حضور جناب آقای مهندس پژوهان نماینده آقای دکتر نوذرپور معاون محترم امور شهرداریها در جلسه حضور یافتند و موارد زیر را مطرح نمودند:

  1. مهندسان شهرساز از وزارت کشور به عنوان یکی از مهمترین وزارتخانه‌های کشورانتظار دارند با صدور بخشنامه‌های مناسب موجب ارتقاء جایگاه مهندسان شهرساز شوند.

  2. در جایگاه‌های تخصصی لازم است از مهندسان شهرساز استفاده شود.

  3. ساختار لایحه نیاز به اصلاح دارد تا بتوان نقش مدیریتی و برنامه‌ریزی داشته باشد.

  4. باید به درآمدهای پایدار برای شهرداریها پرداخته شود.

  5. باید نقش بیشتری به انجمن‌های مردم نهاد داده شود.

مقرر شد نقطه دیدگاه اعضای گروه شهرسازی جمع‌ بندی و درجلسه مشترک آتی ارائه شود. در ادامه با دعوت از اساتید شهرسازی موضوع بررسی چارچوب تدوین الزامات شهرسازی در دستور کار قرار گرفت که مقرر شد در این خصوص سه کمیته کاری: 1. تجربیات جهانی در این خصوص  2.بررسی سوابق موضوع در ایران  و 3. کمیته تدوین پیش‌نویس به بررسی موضوع بپردازد


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :