جلسه گروه تخصصی معماری پیرامون پیش نویس مبحث ۲۱ با حضور دکتر ترکان برگزار شد

نسخه چاپی  ۱۳۹۵/۰۸/۱۸ -  ۱۷:۴۱ تعداد بازدید: 1786جلسه گروه تخصصی معماری پیرامون پیش نویس مبحث 21(پدافند غیرعامل) با حضوررئیس سازمان نظام مهندسی، دکتر ترکان در روز دوشنبه مورخ95/6/1 در ساختمان شورای مرکزی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شورای  مرکزی ، در این جلسه دکتر ترکان ، رئیس نظام مهندسی ساختمان به اهمیت خلاقیت و اقتصاد دفاع  در بحث پدافند غیر عامل اشاره کرد و اظهار داشت:پدافند غیر عامل یعنی خلاقیت و ابتکار و در این موضوع همواره باید به حداقل سازی توجه داشته باشیم و به گونه ای عمل کنیم تا هزینه ی حمله و تخریب برای دشمن بالا و گران باشد و بدانیم که توجه به  موضوع اقتصاد دفاع بسیار بااهمیت و مهم است .
وی در ادامه به پیش نویس مبحث 21 مقررات ملی ساختمان اشاره کرد و گفت: ما باید این مبحث را به گونه ای تنظیم کنیم تا هم دید مهندسی آن درست باشد و هم در آن موضوع پدافند غیرعامل به خوبی دیده شده و صحیح بوده و قابل اجراء باشد.
دکتر ترکان در ادامه موضوع  هزینه های سنگین پدافند غیرعامل  را مطرح کرد و افزود: ما اگر بخواهیم هم ساختمان ها و هم مال مردم را کاملا حفظ کنیم هزینه ها بسیار بالا رفته و شاید برای همه قابل اجراء شدن نباشد لذا بهتر است تمرکز و  هدف را بر روی حفظ جان مردم قرار دهیم.
وی در خصوص پیش نویس مبحث 21 مقررات ملی ساختمان و پدافند غیر عامل  بر حفظ جان و مال مردم تاکید کرد اظهار داشت: به نظر من باید در خصوص این پیش نویس یک سناریوئی را تعریف کنیم شامل سه بخش:
1- الزامات: که در آن الزاماتی را تعریف می کنیم تا سبب حفظ جان مردم شود.
2- توصیه ها: که این توصیه ها سبب می شود تا ما از نظر حفاظتی در مرتبه بالایی قرار گیریم
3- پیشنهادات : این پیشنهادات سبب می شود تا ما بتوانیم مال مردم را حفظ کنیم.
همچنین در پایان جلسه رئیس سازمان نظام مهندسی به کاهش هزینه های پدافند غیر عامل در ساختمان ها تاکید کرد و گفت: باید پدافند غیرعاملی را در ساختمان ها استفاده کرده و به کار برد  که مردم بخاطر هزینه های سنگین  از آن فرار نکنند و متناسب با درآمد و توانایی مالی همه مردم باشد.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :