جلسه مشترک کمیسیون صادرات خدمات مهندسی با استان تهران برگزارشد

نسخه چاپی  ۱۳۹۵/۰۸/۱۸ -  ۱۷:۴۳ تعداد بازدید: 1011جلسه مشترک کمیسیون صادرات خدمات مهندسی شورای مرکزی باکمیسیون صادرات و امور بین الملل نظام مهندسی ساختمان استان تهران به میزبانی این استان در تاریخ 1395/06/3راس ساعت 10:30 برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی ، این جلسه که با حضور مهندس بیطرف ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران ، مهندس حق بین دبیر اجرایی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و تعدادی از اعضای کمیسیون صادرات نظام تهران و شورای مرکزی برگزار گردید، ابتدا دکتر مقدم راد، دبیر کمیسیون صادرات و روابط بین الملل استان تهران ضمن خیر مقدم به حضار، جلسه مذکور را جلسه هم اندیشی بین سازمان¬ها معرفی نمود و خواستار تداوم برگزاری جلساتی از این دست شد .
در ادامه  دکتر جهانبخش عضو کمیسیون صادرات نظام تهران و  دکتر عابدی به صورت مجزا به ارائه گزارشی از فعالیت های صادراتی این استان از دوره ششم تا کنون پرداختند. 
همچنین در ادامه جلسه مهندس حق بین دبیر اجرایی سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی نیز با اشاره به فعالیتهای صادراتی صورت پذیرفته از ابتدای تشکیل کمیسیون صادرات خدمات مهندسی تاکنون ونقش این گونه فعالیتهای را با توجه به تعداد کثیر مهندسین و اندک کار موجود در سطح کشور را بسیار سازنده و تاثیرگذار دانست .
همچنین مهندس سیف زاده رئیس کمیسیون صادرات خدمات مهندسی نیز به  ارائه فعالیت های اخیر کمیسیون در زمینه عقد قراردادها و تفاهم نامه منعقده با وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و همچنین تفاهم نامه با صندوق ضمانت صادرات پرداخت و  مهندس مصطفوی عضو کمیسیون صادرات خدمات مهندسی شورای مرکزی و  عضو اتاق بازرگانی ایران با بیان موانع و مشکلات پیش روی صادر کنندگان به ارائه راهکارهایی جهت پیشبرد اهداف صادراتی سازمان های نظام مهندسی اشاره کرد.
در ادامه نیز  مهندس بیطرف ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه به تفاوت بین دو قسمت صادرات خدمات مهندسی و امور بین ملل اشاره کرده و فعالیتهای صادراتی رابیشتر درامدزا دانست. 
وی همچنین صدور خدمات مهندسی را به دلیل وجود پتانسیل نیروهای متخصص درکشور را کمک به رونق اقتصادی در شرایط کنونی دانسته  و خواستار توجه جدی اعضای نظامات مهندسی  سراسر کشور به دوحوزه 1)اعزام نیروی متخصص به خارج از کشور و 2)صدور خدمات مهندسی به کشورهای هدف شد .


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :