جلسه کمیسیون صادرات خدمات مهندسی درنظام مهندسی استان تهران برگزارشد

نسخه چاپی  ۱۳۹۵/۰۸/۱۸ -  ۱۸:۰۲ تعداد بازدید: 1084به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی،سومین جلسه هماهنگی برگزاری همایش صادرات خدمات فنی و مهندسی در ساعت 9:30 روز دوشنبه مورخ 1395/07/12 در محل سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران به ریاست دکتر مقدم راد و با حضور  مهندس شریفی، دکتر عابدی، دکتر کریمی، مهندس چوب ساز، مهندس فخرائی، مهندس شمسعلی زاده، مهندس پیربرتاش از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و آقای مهندس سیف زاده رئیس کارگروه توسعه خدمات مهندسی شورای مرکزی تشکیل و موارد زیر مورد بررسی و تصویب قرار گرفت:
1. ابتدا  مهندس سیف زاده در رابطه با موضوع اطلاع رسانی به ریاست محترم سازمان نظام مهندسی ساختمان و رؤسای سازمانهای نظام مهندسی ساختمان استانها توضیحاتی داده و مقرر شد نامه‌ای از طرف ریاست سازمان استان تهران جهت  دکتر ترکان ارسال شده و درخواست حضور در جلسه رؤسای سازمانها به منظور اطلاع رسانی همایش صورت گیرد.
2. مهندس شریفی دبیر علمی همایش در رابطه با موارد مربوط به هدف گذاری همایش و شورای سیاست گذاری و مشورتی و محتوای علمی مطالبی اظهار نمودند.
3. دکتر کریمی (مدیر محترم حوزه ریاست و مشاور ریاست محترم سازمان) در رابطه با اهمیت همایش تأکید نموده و توصیه کردند با وزارت امور خارجه، معاون بین الملل، وزارت کار، وزارت راه و شهرسازی، معاونت اقتصادی وزارت دارایی تماس گرفته شود و از ایشان برای شرکت در تصمیم گیری‌ها مشاوره گرفته شود. 
ایشان در رابطه با بررسی محل همایش توصیه کردند از باشگاه دیپلماتیک وزارت خارجه نیز بازدید بعمل آورده و آن را در نظر گیرند.
4. پیربرتاش اطلاعاتی از سالن‌های زیر را به اطلاع حاضرین رساندند:
-برج میلاد: سالن اصلی دارای گنجایش 1100 نفر و 5 کارگاه جنبی هر یک به ظرفیت 200 نفر
-سالن پژوهشگاه نیرو: سالن اصلی به گنجایش 1000 نفر و دو سالن جنبی هر یک به ظرفیت 250 نفر.
-سالن علوم پزشکی رازی: سالن اصلی به گنجایش 1000 نفر و دو سالن به ظرفیت 300 نفر
-سالن رعد: سالن اصلی با ظرفیت 205 نفر می‌باشد و کارگاه جنبی ندارد.
-سالن رایزن: دارای دو سالن 500 و 300 نفری می‌باشد.
-هتل المپیک سالن اصلی: ظرفیت 600 نفر- دارای 2 سالن جنبی 200 و 250 نفره و دو کارگاه جنبی 40 و 80 نفره.
5. دکنر عابدی دبیر اجرایی در رابطه با مخاطبین همایش، اهداف همایش و محتوای آن و همچنین مسئولین شرکت کننده و تعداد کل حاضرین به جلسه توضیحاتی دادند.
6.  مهندس چوب ساز در رابطه با معادل سازی پروانه اشتغال و مذاکراتی که با انجمن مهندسان استرالیا دارند توضیحاتی به جلسه ارائه نمودند که ارزیابی مدرک با تعریف MRAS با شرکت 11 شرکت که مهمترین آن کشورهای استرالیا، کانادا، هنگ کنگ، انگلستان، مالزی، سنگاپور، آمریکا، امارات متحده عربی و قطر انجام می‌شود که مذاکرات انجام شده می‌خواهد مدارک پروانه اشتغال ایران را نیز جزء این کشورها قرار داده و مدارک مهندسین ما بتوانند در این کشورها معتبر باشد.
در خاتمه مقرر شد جلسه بعد روز دوشنبه بعد برگزار شود.نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :