مناسبت ها

 

نشریه شمس

سال پانزدهم، شماره 114، تیر 97، 150 صفحه
 

نرم افزار

دریافت نسخه اندروید
 

جستجو


 

کانال روابط عمومی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان


اخبار کوتاه ساختمان
...سایر

جلسه گروه تخصصی نقشه برداری در استان البرز برگزارشد

نسخه چاپی  ۱۳۹۵/۰۸/۱۸ -  ۱۸:۱۰ تعداد بازدید: 1950


جلسه گروه تخصصی نقشه برداری در روز سه شنبه مورخ 95/8/11در نظام مهندسی استان البرز برگزار شد
به گزارش
 روابط عمومی شورای مرکزی ، در ابتدا آقای دکتر مجربی کرمانی ضمن خیرمقدم به اعضای حاضر در جلسه اظهار امیدواری کرد تا جلسه امروز دارای نتایج مفید و مثبتی باشد.
-ایشان به گوشه‏ ای از فعالیت‏ های رشته نقشه‏ برداری و جایگاه این رشته در استان البرز پرداخت.
-در این جلسه اعضای هیأت رئیسه و بازرس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز و مدیریت معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی استان البرز نیز حضور داشتند.

-ریاست  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز عنوان نمود که در تفاهم‏ نامه‏ های سازمانی، ارگان‏هایی همچون شهرداری خدمات رشته نقشه‏ برداری سهم بیشتری دارند.
- دکتر مجربی کرمانی هدف سازمانی را ارتقاء جایگاه تخصص هفت رشته قانون عنوان نمود و اعلام آمادگی برای تحقق سایر خدمات نقشه‏ برداری موردنظر را ابرازداشت.
-مهندس سمیع یوسفی نیز ضمن خیرمقدم به اعضای جلسه به عنوان رئیس گروه نقشه‏ برداری از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز تشکر و قدردانی برای برگزاری جلسه و همکاری در ارتقاء و جایگاه نقشه‏ برداری را داشت. 
- مهندس سمیع یوسفی از گروه تخصصی نقشه‏ برداری استان البرز و اعضای رشته نقشه‏ برداری به لحاظ فعالیت‏های مثبت تخصصی قدردانی نمود.
-در ادامه جلسه و در دستور کار جلسه آقای مهندس سمیع یوسفی خلاصه‏ ای از فعالیت‏ها به ویژه نحوه پیگیری مقررات ملی را به جلسه گزارش داد.
- وی به ضرورت تقویت جامعه مهندسان نقشه بردار (با حضور  خانم متقالچی ریاست محترم جامعه نقشه‏ برداران ایران) و همکاری مستمر با این جامعه اشاره و این موضوع را مهم دانست.
-دبیر جلسه ضمن خیرمقدم به صورت مشروح گزارشی از فعالیت گروه تخصصی نقشه‏ برداری شورای مرکزی- برنامه‏ های آینده گروه و برنامه‏ های جلسه امروز که بازدید از واحد نقشه‏ برداری سازمان نظام مهندسی استان البرز نیز می‏باشد را به جلسه ارائه نمود.
- دکتر خالقی مدیر محترم معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی استان البرز هم ضمن تشکر مواردی در حوزه نقشه‏ برداری را بیان داشت.
-مهندس سیدی رئیس گروه تخصصی نقشه‏ برداری استان خلاصه‏ای از فعالیت‏ها و اقدامات تخصصی نقشه‏ برداری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز ارائه نمود.
-مهندس خداوردی‏لو از اعضای گروه تخصصی نقشه‏ برداری هم سایر فعالیت‏های گروه تخصصی را بیان داشت.
-مهندس پوربزاز از پیشکسوتان رشته نقشه‏ برداری هم به ضرورت توجه به آموزشهای نوین نقشه‏ برداری پرداخته و مطالبی بیان نمود.
- مهندس متقالچی ریاست محترم جامعه مهندسان نقشه بردار نیز خلاصه فعالیت‏های جامعه و ضرورت همکاری در راستای اعتلای تخصص جامعه مهندسان نقشه‏ بردار را مطرح نمود
- مهندس حسن مجربی کرمانی نیز خلاصه‏ای از اقدامات موردنیاز تخصصی نقشه‏ برداری را به جلسه ارائه داد.
-بخش دوم جلسه مطالب ذیل مطرح گردید.
- مهندس مؤمنی مقدم ضمن خیرمقدم به موضوع اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان و مفاد پیشنهادی برای اصلاح اشاره و درخواست داشت که اعضا پیشنهادات خود را به جلسه ارائه و پیگیری نمایند.
-مهندس حق‏ بین هم ضمن تشکر از نظام مهندسی استان البرز به لحاظ همکاری در برگزاری این جلسه به فعالیت‏های مثمر ثمر شورای مرکزی در بخش نقشه‏ برداری پرداخت.
-ایشان ضرورت انتشار مباحث نقشه‏ برداری مقررات ملی و همچنین رشته‏ های شهرسازی و ترافیک را بسیار مهم دانسته و عنوان نمودند پیگیریهای لازم در این خصوص صورت می‏گیرد.
-موضوع اصلاح قانون و اینکه هدف ارتقاء جایگاه سازمان نظام مهندسی ساختمان در سایه همکاری و همکاری رشته‏های اصلی موضوع قانون می‏باشد ازسوی  مهندس حق‏ بین بیان و درخواست اعلام‏ نظر براساس این هدف را داشتند.
-موضوع فعالیت مجدد کمیته هماهنگی گروههای تخصصی نقشه ‏برداری موردنظر آ مهندس حق‏ بین بود که با همکاری جامعه مهندسان نقشه‏ بردار پیگیری گردد.
- مهندس بابایی پیرامون فعالیت‏های مرتبط با تهیه نقشه تفکیک آپارتمانها و دیدگاه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این جریان مطالبی مطرح نمود. آمار فعالیت مهندسان نقشه‏ بردار که در حال حاضر به چهار هزار نفر در سراسر کشور می‏رسد بیان گردید و مشکلات موجود و ضرورت رفع نواقص را درخواست داشت. ایشان به قانون جامع کاداستر و امکان بهره ‏مندی از مفاد آن نیز اشاره و در نهایت مقرر شد موضوعات مطرح شده در این جلسه در جلسات بعدی گروه تخصصی پیگیری و در دستور کار قرار گیرد و کمیته هماهنگی گروههای تخصصی نقشه‏ برداری سازمان استانها مجدد شکل‏ گیری و پیگیری شود.نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :