«شرايط براي اصلاح قانون نظام مهندسي بعد از بيست سال فراهم شده است»

نسخه چاپی  ۱۳۹۵/۰۹/۰۶ -  ۱۶:۴۵ تعداد بازدید: 6218

معاون وزیر راه و شهرسازی در جلسه مشترک روسای شوراهای انتظامی استانها و شورای انتظامی نظام مهندسی اظهار داشت:«شرایط برای اصلاح قانون نظام مهندسی بعد از بیست سال فراهم شده است»
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی، در جلسه مشترک روسای شوراهای انتظامی استانها و شورای انتظامی نظام مهندسی که  روز چهارشنبه مورخ 1395/08/24 در ساختمان شورای مرکزی برگزار گردیده ، معاون وزیر راه وشهرسازی با اشاره به روند اصلاح قانون سازمان نظام مهندسی ساختمان نظر روسای شوراهای انتظامی را در خصوص ضعف های قانون مهم دانست.

 وی اظهار داشت: ما مدیران در جلسات مختلف اصولا گوینده هستیم اما من در این جلسه می خواهم از تجربیات عزیزان استفاده کنم و بیشتر شنونده باشم زیرا نظرات دوستان ما در شورای انتظامی در واقع خط مقدم مقابله با تخلف است و هدف شورای انتظامی سالم سازی سازمان نظام مهندسی ساختمان است و امیدوارم موضوعات مطرح شده در جلسه را بتوانم به خوبی برای اصلاح قانون انتقال دهیم.

 در ادامه به فرصتی که برای اصلاح قانون نظام مهندسی ایجاد شده است اشاره کرده و گفت: واقعیت آن است که بعد از حدود بیست سال که از اجرای قانون نظام مهندسی سپری می شود حال فرصتی به دست آمده تا بتوانیم این قانون را باز بینی کرده و نقاط ضعف آن را اصلاح کنیم و شاید دیگر این فرصت برای ما فراهم نشود و باید دید که ضعف قانون در کجا بوده تا سبب شده تخلف صورت بگیرد و آن ضعف را اصلاح کرد.

دکتر مظاهریان در ادامه به اصلاح آیین نامه کنترل ساختمان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: البته همزمان با اصلاح قانون ما اصلاح آیین نامه کنترل ساختمان را نیز در دستور کار خویش داریم و خوشبختانه تهیه این آیین نامه با بازخوردهای خوبی همراه بوده است و اکنون به شکل نوینی در دولت در حال بررسی است و بسیار خوش بین هستم که تا پایان سال بتوانیم آن را به صورت رسمی اعلام کنیم .

وی در ادامه  هویت نظام مهندسی را قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان دانست و گفت: ما تمام هویت خویش را از قانون نظام مهندسی و کترل ساختمان می گیریم اما متاسفانه بیشتر تخلف در بخش کنترل ساختمان صورت می گیرد و متاسفانه در قانون بخوبی به آن پرداخته نشده است.

همچنین در پایان معاون وزیر راه و شهرسازی به قضاوت صحیح و صدور حکم های عادلانه تاکید کرد و افزود: من می دانم که سخت ترین کار شما عزیزان آن است که حکمی را که صادر می کنید تا چه اندازه مورد قبول قرار گرفته است و این حکم زمانی شیرین است که عادلانه قضاوت صورت گرفته باشد . اگر حکم صحیح باشد اما قضاوت عادلانه و درستی صورت نگرفته باشد حتما در استحکام رویه ای که شروع شده خلل ایجاد می کند.
نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :