مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

در همايش توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی ساختمان باید عقب‌ماندگی‌ها جبران شود

نسخه چاپی  ۱۳۹۵/۱۰/۱۵ -  ۰۹:۰۲ تعداد بازدید: 586

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: کشور ما تاکنون در بحث صدور خدمات فنی و مهندسی به ویژه در حوزه‌­های مسکن و حمل و نقل بسیار ضعیف عمل کرده است.
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از روابط عمومی نظام مهندسی ساختمان استان تهران، شادمهر کاظم زاده با بیان اینکه در حالت نرمال کشور ما باید یک درصد بازار جهانی در حوزه‌های گفته شده را در اختیار داشته باشد، افزود: این در حالی است که متاسفانه امروز تنها چند دهم درصد بازار جهانی در حوزه صدور خدمات فنی و مهندسی در حوزه­‌هایی چون ساختمان و مسکن در اختیار کشور ماست؛ این یعنی ما بسیار پایین­تر از حد نرمال هستیم.
نماینده مردم دهلران و دره‌شهر و آبدانان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری اولین همایش ملی توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی ساختمان اظهار کرد: در این شرایط برگزاری چنین همایش­‌هایی می‌­تواند این عقب‌­ماندگی را جبران و به شناخت فرصت­‌ها، جهت دادن به صدور خدمات فنی و مهندسی و ... کمک کند.
کاظم­‌زاده اولین قدم در راستای اثربخشی این همایش را شناخت کشورهای پیرامون دانست و در این خصوص گفت: در کشورهای پیرامون ایران فرصت و امکان توسعه صادرات بسیار فراهم است به خصوص بازار مسکن عراق، منتها باید این فرصت­‌ها و امکانات در درجه اول شناسایی و معرفی شوند. وی تاکید کرد: ازاین رو برگزاری همایش­‌هایی در این زمینه مسلما می‌­تواند راهگشا و قدم اول باشد.
این عضو کمیسیون عمران مجلس دهم خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز کشور به توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی، مسئولان دولت و مجلس و... باید از برگزاری چنین همایش­‌هایی حمایت کنند.
وی در پایان برپایی این همایش را اقدامی مناسب، اثربخش و بجا دانست و از متولیان و برگزارکنندگان این همایش به خصوص سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران تشکر کرد.
گفتنی است همايش ملي توسعه صادرات خدمات فني و مهندسي ساختمان كه 9 و 10 اسفندماه سال جاري در سالن اجلاس برگزار می‌شود.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :