مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

مدير پروژه هاي شركت قطار شهري مشهد : مشهد به ۱۰ خط قطار شهري نياز دارد

نسخه چاپی  ۱۳۹۵/۱۰/۲۳ -  ۰۸:۵۹ تعداد بازدید: 250


مدير پروژه هاي شركت قطار شهري مشهد گفت : با توجه به نياز سفر شهري زائران و مجاوران بارگاه منور رضوي و رشد جمعيت شهري و حاشيه نشيني، اين كلانشهر براي روان سازي ترافيك و پيشگيري از آلودگي هوا، تا 10 خط قطار شهري هم جاي مطالعه و كار دارد. 

به گزارش روابط عمومي شورای مرکزی به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي، مهندس عليرضا منصوريان در گفت و گو با خبرنگاران گفت: طرح مطالعات و تحقيقات حمل و نقل شهر مشهد از سال 76 توسط پژوهشكده دانشگاه صنعتي شريف توسط 250 كارشناس و اساتيد دانشگاه انجام شده و مشهد دومين شهر كشور بود كه مطالعات جامع حمل و نقل را آغاز ، ولي اولين شهري است كه طرح را نهايي و به تصويب رساند.

به گفته وي، در طرح مطالعات حمل و نقل شهر مشهد، يكپارچه سازي سيستم‌هاي حمل و نقل شهري، استفاده از نرم افزارهاي به روز و سازگار با SIS و استفاده از روش هاي نوين در مديريت تقاضا سفر، مد نظر خواهد بود.

مهندس منصوريان ادامه داد: در مطالعات طرح جامع حمل و نقل شهر مشهد، تا كنون 4 خط شبكه حمل و نقل ريلي مشهد در دست مطالعه، طراحي و مورد اجرا قرار داده است كه خط اول قطار شهري از فرودگاه بين‌المللي شهيد هاشمي نژاد تا انتهاي بلوار وكيل آباد به طول 24 كيلومتر، خط دو از رضا شهر تا طبرسي به طول 5/14 كيلومتر كه تست گرم اين خط با سه رام قطار سبك شهري به طول 800 متر از هفته پيش شروع شده و در يوم ا...22 بهمن امسال از طبرسي تا ميدان شهداء به بهره برداري مي‌رسد.

وي درخصوص حفاري خط سه قطار شهري كه از شهريور ماه امسال با دو دستگاه حفاري مكانيزه (TBM) آغاز شده گفت:  اين خط از شمال غرب و محدوده متراكم شهرى به سمت مركز شهر و حرم مطهر و در نهايت منطقه محروم جنوب شرقى شهر، امتداد دارد .

به گفته وي، اهميت خط سه به واسطه طول زياد و اتصال مناطق حساس و پر ترافيك شهر از جمله گره هاى اصلى و مهم ترافيكى شهر، مركز شهر و اتصال به خط ٢ و ٤ (ميدان شهدا) حرم مطهر، امتداد بلوار امام رضا(ع)، ترمينال مسافربرى و مناطق متراكم مسكونى جنوب و غرب شهر مي باشد.

مهندس منصوريان تصريح كرد: اهميت خط سه بواسطه مرحله اى و فاز بندى اجرا و بهره بردارى از آن مي‌باشد ، با اجراى فاز اول (از ميدان فردوسى تا پايانه مسافرى) دو دو ايستگاه تبادلى خطوط ١، ٢، ٣ بهم متصل گرديده و هسته مركزى شهر زير پوشش ريلى قرار خواهد گرفت.

مدير پروژه هاي خطوط قطار شهري مشهد با اشاره به طرح احداث خط 4 متروي شهر گفت: اين خط كه مطالعات آن به طول 14 كيلومتر پايان يافته، شمال مشهد را به شرق اين كلانشهر متصل مي كند.

وي اضافه نمود: خط 4 قطار شهري مشهد از آرامگاه خواجه ربيع آغاز و پس از عبور از پيرامون حرم مطهر رضوي و از ميدان مصلي به سمت شهرك شهيد رجائي و جاده سرخس امتداد خواهد يافت و در صورت تأمين اعتبار پروژه احداث تونل ريلي آغاز مي شود.

مدير پروژه خطوط قطار شهري مشهد گفت: احداث يك كيلومتر خط قطار سبك شهري 200 ميليارد ريال هزينه دارد، كه كندوكاري آن با دستگاه پيشرفته حفاري(TBM) انجام مي‌شود. طول اين دستگاه 110 متر است.

وي در پايان از حمايتهاى بى دريغ سيد صولت مرتضوي شهردار مشهد، در نگاه زيربنايى به پروژه هاى ملى و زير ساختى تشكر و قدردانى نمود .
 


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :