مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

معاون سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی: ساختمان های مشهد در برابر پس لرزه ها مقاومند

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۱/۱۹ -  ۰۸:۴۲ تعداد بازدید: 629


معاون فنی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی گفت: ساختمان های شهر مشهد در برابر پس لرزه ها مقاوم هستند و جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از ایرنافرامرز ذوقی   افزود: ایمنی و مقاومت ساختمان های شهر مشهد نسبت به سال های گذشته افزایش یافته و بیشتر آنها از تکنولوژی های جدید بهره مند شده اند. 
وی با بیان اینکه بعد از سال 1374 کنترل در حوزه نظارت ساختمان ها در شهرهای مختلف افزایش یافته است، اظهار کرد: ساختمان هایی که در سال های اخیر ساخته شده و ناظران سازمان نظام مهندسی بر آن نظارت داشته اند در برابر پس لرزه ها مقاوم هستند. 
وی با تاکید بر اینکه مردم باید محل زندگی خود بعد از زلزله اصلی مورد بررسی قرار دهند، گفت: شهروندان باید انحراف و تغییر شکل منازل خود را به صورت دقیق بررسی کنند و در صورت مشاهده اینگونه موارد آن را با ناظران سازمان نظام مهندسی در میان بگذارند. 
ذوقی افزود: اگر شرایط ساختمان بعد از زمین لرزه اصلی عادی باشد می تواند پس لرزه ها را نیز تحمل کند. 
وی اظهار کرد: در روستاها به دلیل شرایط خاصی که وجود دارد و سازه ها بیشتر کاه گلی است باید تدابیر اسکان فراهم گردد. 
سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی 33 هزار عضو در هفت رشته ساختمانی دارد. 
زلزله ای به قدرت 6 ریشتر در ساعت 10 و 40 دقیقه دیروز (چهارشنبه) در 24 کیلومتری شهر سفید سنگ فریمان رخ داد که تاکنون بیش از 270 پس لرزه داشته است.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :