مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

آمادگی بنیاد مسکن برای بازسازی خانه‌های آُسیب دیده روستایی خراسان‌رضوی

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۱/۱۹ -  ۰۸:۵۰ تعداد بازدید: 1048


معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور از آمادگی این نهاد برای بازسازی مناطق آُسیب دیده استان بر اثر زلزله خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از ایسنا، عزیزالله مهدیان در نشستی با استاندار خراسان رضوی پیرامون حادثه زلزله اخیر در استان اظهار کرد: با وجود تمام حوادثی که در سال‌های گذشته در کشور بروز کرده، سالانه 55 هزار واحد مسکونی در کشور بازسازی کرده‌ایم که همه این اقدامات با کمک بانک‌ها بوده است. خراسان رضوی نیز از استان‌هایی است که تسهیلات زیادی در بخش حوادث داشته و بانک‌ها با این شیوه ارایه تسهیلات آشنا هستند. 

وی ادامه داد: در حوزه مسکن روستایی نیز در 10 سال گذشته، سالانه به 200 هزار واحد مسکونی توسط بانک‌ها وام پرداخت شده است. در حال حاضر نیز واحدهای مسکونی روستاهای بسیاری از استان‌ها بالای 50 درصد مقاوم سازی شده است. در خراسان رضوی نیز 443 هزار واحد مسکن روستایی دارد و به دلیل همین عدد بزرگ شاید عملکرد ما در مقاوم سازی مسکن‌های روستایی خیلی به سطح بالایی نرسیده و حدود 30 درصد خانه‌های روستایی در این استان بازسازی شده است. از این جهت خراسان رضوی نسبت به میانگین کشوری عقب‌تر است.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور تاکید کرد: در بازدیدی که امروز از مناطق آسیب دیده داشتیم، متوجه شدیم که تعداد کمی از مسکن‌های این منطقه در برخی روستاهای دوردست از این مقاوم سازی برخوردار بوده‌اند. این مناطق به شدت محروم است ولی مردم نجیبی دارد. امیدواریم بتوانیم پیش از آغاز فصل سرما کار بازسازی را آغاز کنیم و باید این کار هرچه سریع تر آغاز شود. مردم نیز این آمادگی را دارند. ما نیز آماده هستیم کار خود را آغاز کنیم. از همین امروز ماشین‌های ما عملیات آواربرداری را آغاز کرده است.

مهدیان خاطرنشان کرد: خوشبختانه امسال تسهیلات مسکن روستایی تا سقف 20 میلیون تومان در استان ابلاغ شده است. بانک مرکزی و همه مدیران تاکید دارند که تسهیلات مسکن روستایی باید ابلاغ شود. همه بانک‌ها تسهیلات را به استان ابلاغ کرده‌اند و امسال این بخش در مصوبه نیز آمده و دولت هم این تسهیلات را تضمین کرده است. این تسهیلات باید در مقابل سفته زنجیره‌ای پرداخت شود.

وی با بیان این‌که تنها استانی که 70 درصد تسهیلات مسکن روستایی خود را پرداخت کرده خراسان رضوی بوده است، افزود: در این حادثه که خوشبختانه خیلی گسترده نبود، حدود 1000 تا 1200 واحد مسکونی در روستاها تخریب صددرصدی داشته است. البته در این مناطق متاسفانه بانکی وجود ندارد. در بازسازی ما سعی می‌کنیم اقدامات را در همان مناطق برای اعطای تسهیلات انجام دهیم و امیدواریم بانک‌های استان نیز همین کمک را داشته باشند تا در همان مناطق این مسایل پیگیری شود. 

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: قول می‌دهیم که مصالح عمده را در روستاها توزیع کنیم. این منطقه نیازمند کمک است و می‌تواند الگوسازی خوبی برای مقاوم‌سازی خانه‌های مسکونی در سایر روستاهای استان نیز باشد.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :