مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

مظاهریان مطرح کرد؛ ادامه نظرخواهی در آیین نامه کنترل ساختمان/ امکان فرصت گفتگو و اظهار نظر در آیین نامه فراهم است

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۱/۲۳ -  ۰۹:۳۶ تعداد بازدید: 489


معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: به منظور افزایش کیفیت ساخت و ساز و حضور افراد حرفه ای باب گفتگو در متن ایین نامه کنترل ساختمان باز می ماند. 


به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در حاشیه سی و هشتمین سالگرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگاران، گفت : یکی از برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی برای ایجاد تحول بنیادین در فرایندهای ساخت و ساز، اجرایی کردن ایین نامه کنترل ساختمان است. 

وی ادامه داد: بر روی متن ایین نامه کارهای مطالعاتی خوبی انجام شده است و دیروز درباره تصمیم گیری شد تا ایین نا مه به نظرخواهی گذاشته شود و گروههای ذی نفع فرصت گفتگو و اظهار نظر را داشته باشند. 

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: بدلیل اینکه ایین نامه به صورت بنیادی سارختارهای را تغییر می دهد و به نفع بهره برداران و افراد حرفهای که در زمینه ساخت و ساز فعالیت می کنند است. 

وی تاکید کرد: قرار شد تا رسیدن به اجماع؛ نظرخواهی و گفتگو درباره این ایین نامه بازبماند. 

شایان ذکر است؛ این آیین‌نامه یکسال به نظرخواهی گذاشته شد و از ابتدای سال جاری نیز در دستور کار هیئت دولت قرار گرفته است. هدف آیین‌نامه این است که از ورود افراد بدون صلاحیت در این حرفه جلوگیری کند. 

آیین‌نامه کنترل ساختمان در ۹ فصل کلیات، صدور پروانه وتمدید آن، وظایف کارفرمایان، وظایف معماران و مهندسان طراح، مقررات ساخت بنا و وظایف پیمانکاران، وظایف ناظران و بازرسان، نظارت و بازرسی حین ساخت، پروانه بهره برداری، گواهی پایان کار ساختمان و شناسنامه فنی-ملکی، ضوابط خاص طرح های نظام فنی و اجرایی کشور و مدیریت اطلاعات شهرسازی و ساختمانی و نیروی انسانی و همچنین در ۴۶ماده تنظیم شده است. /


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :