مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

نگاه دولت به ايمني ساختمان هاغير سياسي است

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۱/۳۱ -  ۱۱:۳۰ تعداد بازدید: 353

مقام وزارت راه و شهرسازي: نگاه دولت به ايمني ساختمان هاغير سياسي است

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی خراسان رضویحامد ماني فر عصر چهارشنبه در حاشيه نشست مديران و كارشناسان نظام مهندسي ادارات كل راه و شهرسازي منطقه سه كشور در گفت وگو با روابط عمومي سازمان نظام مهندسي ساختمان افزود: مسئولان دولت تدبير و اميد و به وي‍ژه وزير راه و شهرسازي بارها به موضوع كيفيت زندگي و ارتقاء وضعيت كنوني سكونت در سراسر كشور تاكيد كرده اند.

وي با اشاره به اينكه ساخت و ساز در كشور يك فرآيند فرابخشي است، خاطر نشان كرد: بخش هاي مختلفي از مردم در حوزه ساخت و ساز دخيل هستند و اين امر ارتباط بسيار زيادي با زندگي مردم پيدا مي كند.

مديركل دفتر مقررات ملي كنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازي تصريح كرد: ادارات كل راه و شهرسازي در سراسر كشور مشغول رسيدگي به تخلفات ساخت و ساز شهرداري ها هستند و اين موضوعات را به صورت دقيق گزارش مي كنند.

وي يادآور شد: نظارت بر ساخت و ساز شهرداري ها نيز يك موضوع فرابخشي است و وزارت راه و شهرسازي به تنهايي نمي تواند بر اين تخلفات نظارت داشته باشد و يا از وقوع آن ها جلوگيري كند.

ماني فر اظهار كرد: با تلاش هاي صورت گرفته در دولت بر اساس آئين نامه اي نقش شهرداري ها در حوزه ساخت و ساز به صورت دقيق بررسي شده و هم اكنون اين آئين نامه جهت بررسي نهايي در كميسيون زيربنايي دولت قرار دارد.

مديركل دفتر مقررات ملي و كنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازي با اشاره به اينكه بايد بازرسي ها در حوزه ساخت و ساز گسترش يابد تا از بروز تخلفات جلوگيري شود، خاطر نشان كرد: در شرايط فعلي ساختمان هم يك سرمايه اقتصادي است و هم يك سرمايه اجتماعي محسوب مي شود و از اين جهت داراي اهميت بسيار زيادي است.

وي با تاكيد بر اينكه معماري ساختمان هاي كشورمان در گذشته نشان دهنده اهميت بالاي ساختمان سازي در فرهنگ ايرانيان است، گفت: ساختمان هايي كه در گذشته ساخته شده اند عمدتا از معماري بسيار زيبا برخوردار بوده و از بهترين مصالح براي ساخت آن ها استفاده شده است

ماني فر خاطر نشان كرد: برقراري ارتباط مسئولان نظام مهندسي در ادارات كل راه و شهرسازي استان هاي كشور با يكديگر از جمله هدف هاي اصلي است كه در سراسر كشور دنبال شود.

مديركل دفتر مقررات ملي و كنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازي تاكيد كرد: انتقال تجربيات ارزشمند استان ها در حوزه هاي مختلف ساختماني و تعميم و گسترش آن براي اجرا به سراسر كشور از ديگر رويكردهايي است كه از برگزاري چنين نشست هايي در مناطق مختلف كشور دنبال مي شود.

نشست مديران و كارشناسان نظام مهندسي منطقه سه كشور شامل ادارات كل راه و شهرسازي استان هاي گلستان، يزد، خراسان رضوي، خراسان جنوبي و خراسان شمالي روز چهارشنبه در مشهد برگزار شد.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :