مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

گزارش روابط عمومی نظام مهندسی استان تهران از ریزش ساختمان ۴ طبقه در گیشا عدم حضور مجری ذی صلاح موجب ریزش یک ساختمان شد

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۳/۲۰ -  ۰۸:۳۱ تعداد بازدید: 385


به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از روابط عمومی نظام مهندسی ساختمان استان تهران، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در خصوص ریزش یک ساختمان 4 طبقه قدیمی در گیشا اظهار کرد: ساعت 9 و 47 دقیقه صبح بود که حادثه ریزش ساختمان قدیمی درخیابان 36 گیشا به سامانه 125 اطلاع داده شد که در پی آن، 3 ایستگاه آتش نشانی، ستاد بحران شهرداری، اورژانس، هلال احمر و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در محل حاضر شدند.
سیدجلال ملکی در گفتگو با خبرنگار سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران افزود: محل حادثه یک ساختمان 4 طبقه قدیمی با کاربری اداری بود که در آن آموزشگاه موسیقی، خوشنویسی و... قرار داشت.در مجاورت این ساختمان و در ضلع شرقی آن قطعه زمینی به مساحت تقریبی 250 متر مربع قرار گرفته که در آن شبانه گودبرداری انجام شده و ساختمان از همین قسمت دچار ریزش شد.
وی افزود: هنگام وقوع حادثه حدود 40 نفر در ساختمان حضور داشتند که خوشبختانه همه آنها از محل ریزش آوار خارج شدند و فقط یک خانم حدودا 30 ساله به شدت آسیب دیده است.
ملکی در خصوص علت حادثه گفت: طبق اظهارات کارشناسان کوتاهی هایی از جانب مالکان پروژه صورت گرفته از جمله اینکه دیوار دو ساختمان مشترک بوده و حتما باید شمع بندی و سازه نگهبان انجام می شده است..
مدیر روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران نیز با حضور در محل حادثه ساختمانی، در خصوص علل وقوع آن گفت: این گوبرداری به دلیل عدم اجرای سازه نگهبان مناسب و نفوذ رطوبت به فونداسیون ساختمان قدیمی ، موجب ریزش ساختمان جانبی شده است.
صابر پیربرناش افزود: از سوی دیگر برخلاف مفاد مبحث دوم مقررات ملی ساختمان،در این پروژه مجری ذی صلاح نیز حضور نداشته است که این امر موجب اجرا نشدن سازه نگهبان و گوبرداری غیراصولی و  در نهایت بروز این حادثه شده است.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :