مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

شرایط اقلیمی عامل پایین بودن عمر ساختمان‌ها در خوزستان

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۳/۲۲ -  ۰۸:۱۵ تعداد بازدید: 342


معاون فنی عمرانی شهردار اهواز شرایط اقلیمی را عامل پایین بودن عمر ساختمان ها در خوزستان عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز؛ محمد صفری، معاون فنی عمرانی شهردار اهواز بیان داشت: با مشارکت سازمان نظام مهندسی شهرداری و سازمان برنامه و بودجه استان، زیر نظر شورای فنی پایلوتی را در کشور ایجاد کرد که به دنبال آن ساختمان ها گارانتی و یا به عبارتی بیمه کامل شود.

وی با بیان اینکه درصد زیادی از هزینه احداث ساختمان مصالح مصرفی است گفت: بحث ساختمان و عیوب موجود در آن بسیار حائز اهمیت است.

صفری اظهار کرد: استان خوزستان به دلیل شرایط خاص اقلیمی عمر ساختمان‌های آن پایین است، و مردم هزینه‌های زیادی را برای این منظور پرداخت می‌کنند.

معاون فنی و عمرانی شهردار اهواز اذعان داشت: شورای فنی می‌تواند در این خصوص بررسی و مطالعات مورد نیاز را انجام داده و مصالح مورد نیاز صنعت ساختمان را مشخص کند.

وی بیان کرد: بررسی‌های دقیق شورای فنی به طور حتم می‌تواند مشخص کند، برای کدام بخش ساختمان تولید مصالح کافی نیست و باید تامین شود.

محمد صفری اظهار داشت: اکنون بیش تر مصالح ساختمانی مورد نیاز خوزستان از خارج استان تهیه می‌شود، که این مقوله با توجه به ظرفیت بسیاری بالای پروژه‌های ساختمانی در استان به نفع استان نیست.

وی خاطرنشان کرد: فعال شدن واحد تولیدی مولد مصالح ساختمانی در استان سبب فعال شدن این صنعت، صادرات آن به خارج استان و رونق بخش خواهد شد.

صفری افزود: تولید مصالح ساختمانی مورد نیاز در استان این مزیت را خواهد داشت که می‌توان در تولید مسائل بومی و اقلیمی استان را در نظر گرفت.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :