مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

مدیر معماری و شهرسازی استان قزوین مطرح کرد: تلاش برای حفظ باغات سنتی و اراضی کشاورزی

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۳/۲۳ -  ۰۹:۰۳ تعداد بازدید: 414


مدیر معماری و شهرسازی استان قزوین با اشاره به اینکه تأسیس سازمان باغستان‌های سنتی قزوین به پیشنهاد این اداره کل در کمیسیون ماده ۵ صورت گرفت، گفت: توجه ویژه به محیط‌زیست از طریق حفظ باغات سنتی و اراضی کشاورزی با رویکرد تعیین محدوده شهری و کاهش محدوده طرح هادی مصوب شهری جهت تخریب کمتر و حفظ محیط‌زیست همواره از مهم‌ترین اولویت‌های راه و شهرسازی بوده است. 


به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ب، محسن اسماعیلی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در راستای حفظ و اعتلای کیفیت محیط‌زیست با توجه به قرار داشتن در هفته محیط‌زیست عنوان کرد: پیشنهاد تأسیس سازمان باغستان سنتی قزوین در کمیسیون ماده ۵ و تشکیل آن و همچنین عضویت اداره کل راه و شهرسازی به عنوان یکی از اعضای اصلی این سازمان از جمله اقداماتی است که با هدف حفظ و احیای باغستان سنتی و ارزشمند قزوین صورت گرفته است.

اسماعیلی با عنوان این مطلب که کیفیت‌بخشی به زندگی شهروندان و حقوق شهروندی به طور مستمر در جلسات کمیسیون مورد توجه قرار دارد، بیان کرد: دستگاه‌ها و نهادهایی مانند سازمان نظام‌مهندسی ساختمان، شهرداری‌ها، کمیته سیما و منظر و... مکلف شده‌اند پیشنهادهای اجرایی در خصوص سیما و منظر شهری، ساختمان‌های سبز، ترویج حمل و نقل عمومی، دوچرخه‌سواری و همچنین بازیافت زباله و فاضلاب شهری ارائه دهند تا اقدامات مؤثری در این حوزه صورت پذیرد.

وی تصریح کرد: جلوگیری از تجاوز صنعت به محدوده اراضی کشاورزی و زراعی از طریق تقویت شهرک‌های صنعتی و هدایت کلیه پروژه‌های صنعتی به سمت شهرک‌ها و جلوگیری از پراکندگی از دیگر اقدامات در حوزه محیط‌زیست است.

وی با اشاره به تهیه طرح بررسی اثرات بلندمرتبه‌سازی بر آلودگی هوا عنوان کرد: تصمیمات جدی در خصوص این موضوع در کمیسیون ماده ۵ استان گرفته شده تا کم‌ترین آلودگی را بلندمرتبه‌سازی در شهر داشته باشد.

اسماعیلی عنوان کرد: از دیگر تصمیمات مهم انجام شده، ممنوعیت هر گونه بارگذاری صنعتی، مسکونی و خدماتی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران با توجه به دستورات و مکاتبات معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان محیط‌زیست که در جلسه کارگروه امور زیر بنایی و شهرسازی اسفند ماه ۹۵ مطرح گردید و بر ضرورت توجه در توسعه و اجرای کلیه طرح‌ها به موضوع محیط‌زیست تأکید شد.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :