مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

برگزاری مراسم محفل انس با قرآن کریم

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۳/۲۴ -  ۱۰:۱۷ تعداد بازدید: 205


به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی قزوین از آنجا که محافل قرآنی فرصت ارزشمندی را فراهم آورده تا مشتاقان و شیفتگان کلام وحی، جامه خویش را به کرانه های پیدا و ناپیدای معارف قرآن آراسته و خویشتن را برای حضور ارزنده و سازنده در عرصه های اجتماعی مهیا سازند، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان طبق سنوات گذشته با همکاری کمیسیون فرهنگ و هنر سازمان برای هشتمین سال متوالی نسبت برگزاری محفل انس با قران کریم در تاریخ یکشنبه 21 خرداد با حضور جمعی کثیری از اعضاء و خانواده های ایشان، رئیس و اعضاء هیئت مدیره سازمان و قاریان صاحب نام کشوری و استانی  در محل سالن اجتماعات حمداله مستوفی نمود.
در ابتدای این مراسم مهندس وثیق نیا ریاست سازمان ولادت امام حسن مجتبی (ع) را تبریک عرض نموده و در ادامه ضمن اشاره به حادثه تروریستی اخیر تهران گفت: متاسفانه خیلی از این گروهها به اسم دین مبین اسلام جنایتهای فجیعی را در سطح جهان انجام می دهند که اخیراً هم در تهران حادثه تروریستی توسط گروه داعش رخ داد که در این بین یکی از همشهریان قزوینی هم به درجه شهادت نائل گردید که به خانواده ایشان عرض تسلیت داریم.
رئیس سازمان نظام مهندسی در خصوص وظایف سازمانهای نظام مهندسی ساختمان عنوان داشت: در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان وظایف مختلفی برای سازمانهای نظام مهندسی تعریف شده است که یکی از مهم ترین این وظایف تقویت و توسعه فرهنگ و ارزشهای اسلامی در معماری و شهرسازی می باشد. که یکی از موضوعات معماری و شهرسازی بحث اصالت و هویت می باشد و اینکه انسانها از بدو تولد دنبال کشف حقیقت و هویت خود بوده اند. در کلام الهی در خصوص هدف از پیدایش انسان اشارات زیادی بیان شده است که همه این مسیرها جهت رسیدن به آن هویت و اصالت می باشد. که اصالت و هویت یکی از مهمترین موضوعات در بحث معماری و شهرسازی می باشد.
مهندس بهتوئی رئیس کمیسیون فرهنگ و هنر سازمان هم در خصوص برگزاری این مراسم افزود: کمیسیون فرهنگ و هنر سازمان هر ساله مراسم قرآنی را مصادف با ولادت امام حسن (ع) با عنوان مسابقات قرآنی نورالهدی برگزار می نمود که میتوان گفت این مسابقات به عنوان یک برند برای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان می باشد. وی با اشاره به همکاری صمیمانه اعضاء هیئت مدیره و واحدهای روابط عمومی و اداری سازمان از همکاری ایشان تقدیر و تشکر نمود.
در ادامه این مراسم قاریان صاحب نام آقایان علی شعبانی، مجید وفاپور، جواد رفعتی، قاری نوجوان محمد مهدی بهاری، به قرائت قرآن کریم پرداختند و سپس گروه هم خوانی عترت النبی به اجرای تواشیح پرداخته و این مراسم با قرائت قاری بین المللی استان آقای سید مصطفی حسینی و قرائت دعای افطار توسط قاری روشندل آقای علی اکبری به اتمام رسید و به رسم یادبود هدایایی از سوی سازمان به قاریان محترم اهداء شد.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :