مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان اردبیل: نرم‌افزار جامع ارجاع نقشه در تمامی شهرستان‌های اردبیل راه‌اندازی شد

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۳/۲۷ -  ۰۸:۳۰ تعداد بازدید: 468


رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل گفت: در حال حاضر تمامی شهرستان‌های استان به نرم‌افزار جامع ارجاع نقشه‌ مجهز شده و تمامی ارجاعات روزانه و به صورت شفاف در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان قرار می‌گیرد. 


به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل، سیدمحمد هاشمی در نشست خبری با اصحاب رسانه در اردبیل اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل در هفت رشته عمران، معماری، برق، مکانیک، نقشه‌براری، ترافیک و شهرسازی فعال بوده که در حال حاضر 10 هزار و 300 نفر مهندس این رشته‌های ساختمانی عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان بوده و از این تعداد حدود 50 درصد دارای پروانه اتشغال هستند.

وی گفت: در حال حاضر بیش از 100 شرکت مشاوره در حوزه ساختمان و بیش از 50 شرکت در زمینه اجرا و احداث ساختمان در استان فعالیت می‌کنند که عمده موارد فعالیت سازمان نظام مهندسی ساختمان انجام امورات صنفی مهندسان،  ارائه خدمات مطلوب به مردم در حوزه مقاوم‌سازی ساختمان‌ها و بحث ایمنی آنهاست.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل بیان کرد: در حوزه صنفی یکی از مشکلات سازمان نظام مهندسی ساختمان بحث ارجاعات نقشه به مهندسان بود که با توجه به این موضوع که بازار عرضه و تقاضا با یکدیگر همخوانی ندارد یک سری نارضایتی بین اعضای سازمان وجود داشت که با توجه به این موضوع ارجاعات توسط نرم‌افزار جامع ارجاع نقشه به صورت روزانه و شفاف در سایت سازمان قرار گرفته و این طرح نیز در تمامی شهرستان‌های استان اجرایی شده و مهندسان و اعضای نظام مهندسی به ترتیب اولویت و نوبت خود از این سیستم استفاده می‌کنند.

هاشمی تصریح کرد: در حوزه ارائه خدمات کیفی و مطلوب در بحث احداث ساختمان‌ها، سازمان نظام مهندی استان فعالیت مناسبی داشته و در حوزه مبحث 19 و رعایت مقررات ملی و صرفه‌جویی در مصرف انرژی یک سری اقدامات انجام شده که این موضوع نیز مرتبط با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بوده و امیدواریم بتوانیم در این راستا فعالیت خود را افزایش دهیم.

وی افزود: یکی از طرح‌های سازمان نظام مهندسی ساختمان ایجاد نمایشگاه در سالن همکف سازمان نظام مهندسی ساختمان استان به منظور معرفی محصولات ساختمانی اردبیل بوده که این نمایشگاه به عنوان حمایت از تولید داخلی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و به زودی شاهد برگزاری آن نخواهیم بود که امیدواریم درآمدزایی و برندسازی از این طریق انجام شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل با بیان اینکه طرح جامع شهر اردبیل در حال تدوین و بازنگری اساسی است، اظهار کرد: طرح قبلی نتوانست به طور مناسب رضایت مردم را جلب کند و در حال حاضر تدوین طرح جدید در مراحل پایانی قرار دارد و بعد از تدوین این طرح ، طرح تفصیلی به صورت ریز مناطق و محلات بررسی می‌شود.

هاشمی در مورد فرایند عضویت در سازمان نظام مهندسی ساختمان اردبیل بیان کرد: کسانی که در یک از رشته‌های مرتبط با مهندسی ساختمان تحصیل می‌کنند به محض دریافت مدرک تحصیلی خود در هفت رشته عنوان شده عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان می‌شوند و بعد از گذشت سه سال از زمان اخذ مدرک و سپری کردن امتحان حرفه‌ای پروانه به آنها تعلق گرفته و مهندس پایه سه محسوب می‌شوند که به این ترتیب می‌توانند با گذشت چندین سال پایه دو، یک و مراتب بالاتر را کسب کنند.

وی افزود: بحث بیمه تامین اجتماعی نیز یکی دیگر از مطالبات مهندسان عضو سازمان بوده که در این رابطه با نمایندگان مجلس استان اردبیل رایزنی کردیم و امیدواریم این موضوع محقق شود و در کنار بیمه تامین اجتماعی برای مهندسان سابقه کار نیز لحاظ شود تا در آینده برای ارائه خدمات مشاوره‌ای یا فعالیت در حوزه ساختمان برای خود رزومه‌ای داشته باشند.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :