مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

نشست هیئت‌مدیره سازمان با اعضای منتخب دورۀ پنجم شورای اسلامی یزد

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۳/۲۹ -  ۰۸:۲۱ تعداد بازدید: 374


در اولین نشست مشترک هیئت‌مدیره سازمان نظام سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با اعضای منتخب دورۀ پنجم شورای اسلامی شهر یزد، روند ساخت و ساز در استان و نحوه همکاری طرفین برای قانونمندتر شدن این روند مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از روابط عمومی نظام مهندسی استان یزد، در این نشست که به دعوت هیئت‌مدیره سازمان برگزار شد، مهندس فرشید رئیس سازمان ضمن خیرمقدم به بیان گزارشی از فعالیت ها و برنامه‌های در دست انجام هئیت‌مدیره دوره هفتم پرداخت و عنوان کرد که این نهاد مردمی و فنی- تخصصی با بهره‌گیری از توانمندی افزون بر6000 نفر مهندسان آماده است همکاری گسترده‌ای با شورای اسلامی شهر برای بازسازی، نوسازی، و زیبا‌سازی یزد داشته باشد و به موازات آن تلاش مشترکی در جهت اصلاح روند فعلی ساخت و ساز صورت پذیرد.

در ادامه جلسه اعضای هئیت‌مدیره سازمان به بیان دیدگاه‌های خود در زمینه‌ های مرتبط با امور ساخت و ساز و تشریح زمینه‌های همکاری طرفین برای تسهیل فرایند صدور پروانه ساختمان و مکانیزه کردن آن، توجه بیشتر به شناسنامه فنی و ملکی، تقویت بعد نظارت بر ساخت و سازها و برخورد اصولی با تخلفات در جهت کاهش پرونده‌های ارجاعی به کمیسیون ماده صد و ضرورت اعتمادسازی در جامعه برای رعایت مقررات ملی ساختمان پرداختند.

اعضای منتخب شورای اسلامی شهر یزد نیز مواردی چون اهمیت درک متقابل و تعامل طرفین برای کاهش بوروکراسی در صدور پروانه ساختمان، لزوم توجه ویژه شهرداری به گزارش‌های مهندسان ناظر و تعطیلی کارگاه‌های ساختمانی متخلف و ضرورت تدوین قانون جامع مدیریت شهری را خواستار شدند.

به گفته آنان تا به حال نزدیک به 18 برنامه مشخص را برای توسعه امور شهری تدوین کرده و روح حاکم بر تمامی این برنامه‌ها مشورت‌پذیری، مشارکت‌‌جویی و چابک‌سازی روند اجرای امور بویژه در شهرداری است اعضای منتخب دورۀ پنجم شورای اسلامی شهر یزد، تاکید کردند: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با اعضای متخصص خود می‌تواند نقشی مهم برای ارائه مشاوره‌های فنی، تخصصی در امور زیربنایی شهر بر عهده گیرد.

در ادامه این نشست که در فضایی صمیمی و همگرا برگزار شد، چگونگی دستیابی به الگوهای صحیح ساخت‌وساز، توجه به موضوع در حال گسترش حاشیه نشینی و نیز مناسب‌سازی اماکن عمومی و معابر شهری برای معلولان و سالمندان مورد بررسی قرار گرفت. 

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :