مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

گنجاندن مباحث مقررات ملی ساختمان در چارچوپ درسی دانشگاه نیاز است.

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۴/۲۰ -  ۱۵:۵۰ تعداد بازدید: 428

 گنجاندن مباحث مقررات ملی ساختمان در چارچوپ درسی دانشگاه نیاز است.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی مهندس منصور بهادری دبیر اجرایی شورای مرکزی در آستانه برگزاری بیستمین اجلاس هیات عمومی در رابطه با ارتباط موثرنظام مهندسی ساختمان و دانشگاهها اظهار داشت  یکی از مواردی که می تواند به پویایی و بالندگی بیشتر سازمان نظام مهندسی ساختمان کمک کند، ارتباط موثر بادانشگاه هاست. این ارتباط در دو عرصه امکان تحقق دارد. از آنجایی که صنعت ساخت وساز به فن ، روش، تکنیک و حل مسائلی که در حین اجرا پتانسیل رخداد دارند، وابسته است همواره به تحقیق و پژوهش و حل مسائل  موردی نیازمند است که سازمان می تواند مشکلات خود در زمینه اجرای هر چه بهتر موضوعات مطروحه در مقررات ملی ساختمان را به دانشگاه ها و مراکزپژوهشی سفارش دهد و از نتایج آن استفاده کند و به نوعی تولیددانش بومی کند. از طرفی گنجاندن مباحث مقررات ملی ساختمان در چارچوپ درسی دانشگاهی رشته های مرتبط، که مدتی است آغاز شده است می تواند توسعه یافته و گسترش پیدا کند.

دبیر اجرایی شورای مرکزی در رابطه با اخلاق حرفه ایی گفت:اهمیت و الزام وجود اخلاق در هیچ صنف و رشته ای پوشیده نیست. این موضوع در سازمان نظام مهندسی ساختمان هم از اهمیت بالایی برخوردار است وپس از ابلاغ نظام نامه رفتار حرفه ای اخلاقی در مهندسی ساختمان از سوی وزارت محترم راه و شهرسازی کمیسیون پایش اخلاق حرفه ای در شورای مرکزی تشکیل ودر آینده نزدیک فعالیت خود را آغاز می نماید و بسیار امیدواریم از طریق رصد امورات و با ارائه مصادیق اخلاق حرفه ای در رشته و تخصص های گوناگون باعث پایبندی بیشتر مهندسین به اخلاق صنفی و حرفه ای گردد.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :