مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

نظام مهندسی در رشته های مختلف، میتوانند برای کوچک کردن بدنه دولت مفید باشد

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۴/۲۱ -  ۰۹:۳۵ تعداد بازدید: 373


 واگذاری اختیارات به سازمان هایفرهیخته، میتواند کشور را در مسیر اعتلا قرار دهد که نظام مهندسی ساختمان یکی از این سازمان هاست که میتوانند با دراختیار گرفتن بخشی از نیروها و در اختیار گرفتن بخشی از فارغ التحصیلان دانشگاهی برای آنان اشتغال ایجاد کنند.
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی سعادت استاندار آذربایجان غربی،در بیستمین نشست اجلاس هیات عمومی نظلم مهندسی استانها گفت :

نظام مهندسی در رشته های مختلف، میتوانند برای کوچک کردن بدنه دولت مفید باشد

وی در ادامه گفت :یکی از معضلات جدی ما با نظام مهندسی، وضعیت شهرداری هاست.شهرداری های کشور باید به وضع مدیریت و درآمدشان توجه شود .

نظام مهندسی باید برای شهری ایمن و سازگار با ساختارهای محلی و ملی تلاش کند.

استانداربیان کرد:شهرداری‌ها باید به وضعیت درآمدی و مدیریتی خود فکری کنند و تراکم فروشی یکی از محورهای درآمدی شهرداری‌هاست که بافت شهری را بهم ریخته است.

استاندار آذربایجان غربی گفت: معماری اسلامی در اقدامات شهرداری‌ها محقق نمی‌شود و باید در سطح کشور فکر مناسبی در این مورد کنیم و متاسفانه برخی از شهرداری‌ها نمی‌توانند حقوق کارگران خود را پرداخت کنند و تنها مبلغ درآمد پایدار شهرداری‌ها توسط ارزش افروده هاست.

وی تاکید کرد: تعداد 8 شهرستان‌ آذربایجان غربی با معضل حاشیه نشینی مواجه است که در توسعه شهری از این مهم جلوگیری می‌کند و باید در این موارد شرایط سنجیده شود و مسائل منطقه مورد توجه قرار گیرد و سپس قوانین باتوجه به این موضوعات ایجاد شوند.نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :