مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

۷۰ درصد معاملات مسکن مربوط به متراژ‌های پایین است/افزایش ۱۰ درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۴/۲۴ -  ۰۸:۵۸ تعداد بازدید: 568عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت:با وجود اینکه ۷۰ درصد واحد‌های ساخته شده در تهران با متراژ‌های بالای ۱۰۰ متر هستند اما ۷۰ درصد معاملات انجام شده مربوط به متراژ‌های زیر ۱۰۰ متر است.
به گزارش روابط عمومی شوذای مرکزی به نقل از باشگاه خبرنگاران ، مهدی روانشادنیا ،با اشاره به اینکه تعداد پروانه‌های ساختمانی از سال ۹۲ روند کاهشی داشته است گفت: طبق آمار‌هایی که بانک مرکزی ارائه کرده در سه ماه نخست امسال صدور پروانه‌های ساختمانی ۱۰ درصد رشد داشته که این نشانه‌ای از تحرک جدی در بازار ساخت وساز مسکن است.


وی با اشاره به اینکه نیاز بازار مسکن متناسب با عرضه نیست و عمده ساختمان‌ها فاقد متقاضی هستند گفت: ۷۰ درصد واحد‌های ساخته شده در تهران با متراژ‌های بالای ۱۰۰ متر هستند، اما ۷۰ درصد معاملات مربوط به متراژ‌های زیر ۱۰۰ متر است.


عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران تصریح کرد: مناطق یک تا ۵ عمده مجوز‌های ساخت وساز را گرفته اند این در حالی است که اکثر متقاضیان در مناطق مرکزی و بافت‌های فرسوده هستند.


روانشادنیا توضیح داد: ۲.۶ میلیون واحد خالی در کشور داریم که البته این نوع واحدهای مسکونی لوکس، تقاضا‌های موجود در بازار مسکن را تامین نمی‌کند و دولت باید تمرکز خود را بر روی خانه دار شدن اقشار متوسط و جوان جامعه قرار دهد.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :