تا اجلاس بیست و یکم

اجلاس 21 سازمان نظام مهندسی
 نرم افزار

دریافت نسخه اندروید
 

سازمان نظام مهندسي ساختمان گيلان، سمينار حقوق مهندسي با رويکرد مسئوليت حقوقي، کيفري و انتظامي مهندسين برق را برگزار کرد.

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۵/۱۵ -  ۰۸:۵۶ تعداد بازدید: 592


به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از روابط عمومي سازمان نظام مهندسي ساختمان گيلان، سمينار آموزشي حقوق مهندسي با رويکرد مسئوليت حقوقي، کيفري و انتظامي مهندسين برق روز شنبه مورخ 14-05-96 در سالن همايش اداره کل راه و شهرسازي استان گيلان برگزار شد.

در ابتداي همايش مهندس طاهر محمدي مرام، رئيس کميسيون تخصصي برق، ضمن خوشامدگويي، به ضرورت آگاهي مهندسين نسبت به مسئوليتهاي قانوني خود در طراحي و نظارت ساختمان اشاره کرد. در ادامه مهندس کاميار ميررضوي، رئيس انجمن حقوقي مهندسي، به مسئوليتهاي حقوقي-مدني، کيفري - جنايي و انتظامي مهندسين اشاره و تناظرات بين مسئوليتها و اختيارات مهندسين را تشريح نمود. وي همچنين تکاليف قانوني مهندسين را تعريف و تدقيق نمود و به لزوم رعايت آيين نامه حفاظتي کارگاههاي ساختماني و ارسال به موقع گزارشها به مراجع صدور پروانه پرداخت.

رييس انجمن حقوق مهندسي به بازخواني چند پرونده محکوميت مهندسين ساختمان پرداخت و سهم محکوميت مهندسين برق و علل آن را بيان کرد.

در پايان مهندسين ميررضوي به اهميت زمان موثر در گزارش مهندسين ناظر، شرح وظايف ناظرين هماهنگ کننده و ضرورت پايش نقشه ها هنگام تحويل اشاره نمود.

گفتني است وي مدرس و پژوهشگر حقوق مهندسي در زمينه ساخت و ساز شهري مي باشد و تاکنون بيش از 2500 پرونده محکوميت مهندسين ناظر، طراح و مجري را در رشته هاي عمران، معماري، تاسيسات مکانيکي و برقي را جمع آوري نموده است. 


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :  
 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور است.