تا اجلاس بیست و یکم

اجلاس 21 سازمان نظام مهندسی
 نرم افزار

دریافت نسخه اندروید
 

بسیاری از فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی برای ورود به بازار کار با دانش روز حوزه ساخت‌ و ساز آشنا نیستند.

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۵/۱۸ -  ۰۹:۱۱ تعداد بازدید: 416


 رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان خراسان شمالی گفت: بسیاری از فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی برای ورود به بازار کار بادانش روز حوزه ساخت‌ وساز آشنا نیستند. 

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی  به نقل از خبرگزاری مهر، علی‌اکبر رمضانی در حاشیه حضور در نخستین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های خراسان شمالی اظهار کرد: انتقادهای شدیدی نسبت به عدم تناسب جذب فارغ‌التحصیلان در رشته‌های مهندسی در دانشگاه‌ها با بازار کارداریم. 

رمضانی تصریح کرد: بسیاری از فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی بادانش روز حوزه ساخت‌وساز آشنایی ندارند و آموزش‌ها و سرفصل‌هایی که دریافت می‌کنند تناسبی با بازار کار ندارد. 

وی عنوان کرد: به همین دلیل است که در آزمون‌های ورود به حرفه که از سوی سازمان نظام‌مهندسی برگزار می‌شود در برخی رشته‌ها میزان قبولی به کمتر از یک درصد می‌رسد. 

این مسئول تأکید کرد: ضرورت دارد  زیرساخت‌های آموزش در دانشگاه‌ها با حرفه مربوطه و بازار کار تطبیق داشته باشد. 

رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان خراسان شمالی همچنین از برگزاری همایش تبیین نظام مسئولیتی حوزه ساخت‌وساز در سطح شهرستان‌های هشت‌گانه استان خبر داد. 

رمضانی عنوان کرد: هدف از برگزاری این همایش، مشارکت دادن تمام صنوف و عوامل اجرایی دخیل در ساخت‌وساز با مسائل تخصصی و کارشناسی این حوزه است. 

وی با تأکید بر به‌روزرسانی دانش مهندسین این سازمان، اظهار کرد: یکی از الزامات تمدید پروانه برای این مهندسان، حضور در کلاس‌های آموزشی است که برای آن‌ها برگزار می‌کنیم. 

وی بابیان اینکه باید نیروی فنی حوزه ساخت‌وساز با فنّاوری روز این حوزه آشنایی داشته باشد، عنوان کرد: یکی از بزرگ‌ترین رسالت‌های مدیران این حوزه، شناسایی استادکاران ماهر است که متأسفانه در این خصوص سامانه قابل‌اعتماد از اطلاعات این افراد نداریم.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :  
 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور است.