رییس انجمن سازندگان ساختمان: کیفیت ساختمان‌ها بدون سازندگان باصلاحیت افزایش نمی‌یابد

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۶/۰۵ -  ۰۸:۵۱ تعداد بازدید: 711


سعادت‌نژاد گفت:تا زمانیکه ساخت‌وساز‌ها توسط سازندگان بدون صلاحیت انجام شود،تضمینی برای افزایش عمر ساختمان‌ها نیست.
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شهاب سعادت نژاد رییس انجمن سازندگان ساختمان استان تهران  با اشاره به اینکه طبق آخرین نامه معاون وزیر راه وشهرسازی تمامی ساختمان‌های کشور باید دارای شناسنامه فنی و ملکی باشند، گفت:  در این شناسنامه کیفیت ساخت وساز ، نوع مصالح، بیمه تضمین کیفیت  ثبت می شود و کسانی که ملکی را خریداری کنند با تمامی مشکلات آن در مواقع اضطراری آشنا هستند.

وی در ادامه افزود: شناسنامه فنی و ملکی ساختمان باید توسط سازنده ذی‌صلاح آماده و در انتهای پروژه تمامی بخش‌های این شناسنامه پر شود.

رییس انجمن سازندگان ساختمان استان تهران به بازرسی‌های مکرر از گود برداری‌های ساختمان اشاره کرد و گفت: حدود ۸۵ درصد از گودبرداری‌های خطرناک در ساختمان‌های مختلف توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران انجام می‌شود.

سعادت نژاد اظهار داشت: بازرسی‌های ساختمان طی دوسال گذشته تا به  امروز زمینه ساز افزایش کیفیت ساخت وساز‌ها در استان تهران شده است، اما تا زمانیکه این ساخت و ساز‌ها توسط کارگران افغانی و  سازندگان بدون صلاحیت انجام شود هیچ‌گونه تضمینی برای کیفیت و افزایش عمر مفید ساختمان‌ها نیست.

وی توضیح داد: تکنولوژی‌های خوبی برای انجام گودبرداری‌های ساختمان‌های بزرگ وارد کشور شده اما به محض اینکه متوجه شویم یک گودبرداری عمیق در استان تهران درحال انجام است، خیلی سریع کارشناسان مربوطه برای نظارت احضار می‌شوند.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :