مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در تبریز: نیمی از ساختمان‌های کشور در معرض آسیب قرار دارند

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۶/۱۵ -  ۰۹:۰۴ تعداد بازدید: 530


معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: نیمی از ساختمان‌ها و خانه‌های کشور به علت فرسودگی یا جانمایی اشتباه در ساخت و ساز در معرض آسیب‌های ناشی از بلایای طبیعی قرار دارند.

به گزارش  روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از خبرگزاری تسنیم از تبریز، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، اسماعیل نجار در حاشیه بازدید از روند ساخت و ساز خانه‌های روستای سیل زده چنار در عجب شیر، اظهار کرد: بیشتر واحدهای مسکونی در معرض آسیب در شهرها و در بافت‌های فرسوده یا سکونتگاه‌های غیررسمی حاشیه شهرها قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه در هنگام بروز حوادث طبیعی چون سیل و زلزله بیشترین خسارت‌ها به مناطق روستایی وارد می‌شود، افزود: بازسازی و نوسازی سالیانه 200 هزار واحد مسکونی روستایی با مقاومت بالا در برابر زلزله از برنامه‌های درازمدت دولت است.

نجار با بیان اینکه باید از حوادث گذشته درس عبرت بگیریم، نقش مردم را در کاهش خسارت‌های جانی و مالی مهم ارزیابی کرد و افزود: صاحبان خانه‌ها باید در ساخت خانه از سازمان نظام مهندسی در شهرها و بنیاد مسکن در روستاها استعلام کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه اوایل سال جاری و به دنبال بارندگی‌های شدید، سیلاب‌هایی رخ داد که موجب ایجاد خسارت‌هایی در 2 شهرستان آذرشهر و عجب شیر شد.

نجار همچنین از اختصاص اعتبار 60 واحد مسکونی برای سیل زدگان روستای چنار عجب شیر خبر داد و افزود: 47 قطعه زمین جهت احداث واحد مسکونی که در معرض خطر و یا در حاشیه رودخانه‌ها قرار دارند واگذار شده و 13 واحد مسکونی نیز که بر اثر سیل به کلی تخریب شده بودند به طور رایگان از سوی دولت در حال ساخت هستند.

وی همچنین با اشاره به برآورد هزینه سپتیک فاضلاب توسط شرکت آبفای روستایی برای این واحدها با کمک دولتی خبرداد و افزود: تمام انشعابات برای این واحدها اجرا شده و تنها مشکل سپتیک فاضلاب آن هم به علت کوهستانی بودن منطقه نیاز به اعتبار و کمک دولتی بود که به محض برآورد آب و فاضلاب روستایی کمک‌های برای اجرای این طرح تخصیص خواهد یافت.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به همراه جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی از روند ساخت و ساز خانه‌های روستای چنار در عجب شیر که بر اثر سیل 25 فروردین ماه گذشته آسیب جدی دیده بودند بازدید کرد.

وی همچنین در مزار جان باختگان این حادثه حضور یافت و با نثار گل و فاتحه یاد آنها را گرامی داشت.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :