مناسبت ها

 

نشریه شمس

سال پانزدهم، شماره 114، تیر 97، 150 صفحه
 

نرم افزار

دریافت نسخه اندروید
 

جستجو


 

کانال روابط عمومی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان


اخبار کوتاه ساختمان
...سایر

جلسه گروه تخصصی ترافیک برگزارشد

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۵/۰۸ -  ۱۶:۲۲ تعداد بازدید: 1892

 
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی، جلسه گروه تخصصی ترافیک شورای مرکزی با موضوع بحث پیرامون الزامات ترافیکی ساختمان و مبحث بیستم در ساختمان شورای مرکزی برگزارشد.

در این جلسه دکتر شیران رئیس جلسه صورتجلسات 96/3/30 و 96/4/12 را  بررسی نمود و  مهندس آهویی گزارش اجمالی از اجلاس بیستم را ارائه کرده  و مذاکراتی که با آقای مهندس رجبی درخصوص بحث 23 ام داشته‏ اند گزارش دادند.
همچنین مقرر شد جلسه‏ ای با حضور کلیه اعضای گروه تخصصی ترافیک، آقایان دکتر قناعت، دکتر صفارزاده، دکتر محمدی نژاد، دکتر رحیم‏ اف، دکتر شیرمحمدی، مهندس رجبی و دکتر مافی ‏فر (مدیرکل دفتر مقررات ملی) تشکیل داده و درخصوص ضرورت بحث 23 ام و مباحث علمی مهم آن صحبت و مذاکره بشود.
   ادامه جلسه با حضور آقایان دکتر قناعت و دکتر بهادری صورت گرفت ، دکتر شیران  از شروع و تاریخچه تنظیم بحث 23 ام  گفت و به مصوبه شورای تدوین مقررات ملی برای شروع این مهم اشاره نمود: که ادامه تهیه و تنظیم بحث مذکور براساس آن صورت گرفته است. 
در ادامه  دکتر قناعت به هزینه مبلغ 400 میلیون تومان بابت تدوین بحث و رونمایی آن در مرکز تحقیقات راه و مسکن اشاره نموده و ادامه دادند که بعد از این عملیات، نمی‏تواند توقف موضوع و یا ادغام آن با مباحث دیگر قابل توجیه باشد. در ادامه دبیر گروه، یوسف ساجد درخصوص لزوم مبحث 23 در کنار مباحث مربوط به معماری و شهرسازی برای مراحل قبل از صدور دستور نقشه و بعد از صدور آن درخصوص سامانهای گروه «ج» و «د» و ساختمانهای خاص از بابت معارضه‏ سنجی- ترافیک ‏زایی در مرحله طراحی و کنترل معابر و عملیات در اطراف پروژه و بودن یک معیار و مبحث جهت داشتن وحدت‏ رویه در کشور بعنوان مرجع اشاره کرد و دو نمونه مثال مجتمع کوروش تهران و ساختمان جدید تجاری ساخته شده در میدان بسیج اردبیل که مشکلات ترافیکی عدیده‏ای بوجود آورده آوردند. 

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :