اجلاس 21 سازمان نظام مهندسی
 نرم افزار

دریافت نسخه اندروید
 

قربانخانی ­در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما؛ تلفات ساختمانی ایران نسبت به میانگین جهانی بالاست

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۷/۱۰ -  ۰۹:۰۷ تعداد بازدید: 445

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی ب نقل از خبرگزاری صدا و سیما، رئیس ­سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران: استفاده از افراد فاقد صلاحیت در بخش ساخت و ساز منجر به جان باختن سالانه حدود 1900 نفر در کشور در حوادث ساختمانی می شود.
تلفات ساختمانی ایران نسبت به میانگین جهانی بالاستحسن قربانخانی ­در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: کسانی که شغل دیگری جز نظارت برساخت و ساز­ دارند باید حضورشان در صنعت ساختمان کمرنگ تر شود.
وی تصریح کرد: تا زمانی که کنترل های لازم در کشور در زمینه حضور افراد صاحب صلاحیت ­در بخش ساخت و ساز وجود نداشته باشد و درباره نتیجه کار از مهندسان ناظر بازخواستی نشود عمر ساختمانهای کشور هر روز کمتر می شود.
قربانخانی تاکید کرد: باید قانون نظام مهندسی ­اصلاح شود زیرا نحوه نظارت بین ساختمان 200 متری و دو هزار متری مشخص نیست.
وی درباره اجرایی نشدن قانون مقررات ملی­ ساختمان گفت: ما به عنوان جامعه مهندسین اصرار داریم این قانون رعایت شود و خواستار برکناری هر مقامی هستیم که در این حوزه­ کوتاهی کرده است چون در این میان حقوق مصرف کنندگان یعنی مردم پایمال می شود.
قربانخانی افزود: متاسفانه در بسیاری از شهرها به دلیل اینکه شهرداری ها خودگردان هستند و منابعشان­­ تامین نمی شود کیفیت زیست مردم و فضای سبز کاهش پیدا کرده است.
رئیس ­سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران درباره نظارت بر گودبرداریها نیز گفت: در سال 95 حدود 17 هزار بازدید از ساختمان ها و گودبرداری ها صورت گرفت­ و­­ صدها اخطار به مهندسان و مالکان داده شد همچنین گزارشهایی به شهرداری برای منع کار دادیم تا ایمنی لازم را تامین کنند.
قربانخانی­ تاکید کرد: تخلفات نسبت به چند سال گذشته کاهش یافته اما هنوز وجود دارد زیرا در کار ساخت و ساز هنوز افراد فاقد صلاحیت حضور دارند.
وی افزود: درحال حاضر تلفات ساختمانی ایران نسبت به میانگین جهانی بالاست و تقریبا به ازای هر 3 میلیون نفر ساعت در ایران یک حادثه و تلفات ساختمان داریم در حالیکه در کشورهای همسایه به ازای هر 8 میلیون نفر ساعت یک حادثه­ ­و در کره جنوبی به ازای هر 13 میلیون نفر ساعت یک حادثه و در کشورهای پیشرفته به ازای هر 20 تا 40 میلیون نفر ساعت یک حادثه داریم.­

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :  
 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور است.