کیفیت نامطلوب مصالح ساختمانی پروژه‌های عمرانی را مستهلک می‌کند.

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۸/۱۴ -  ۰۸:۱۹ تعداد بازدید: 648

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: مسئولان سازمان استاندارد، مرکز تحقیقات وزارت راه و آزمایشگاه مکانیکی خاک برای تدوین برنامه اجرائی کیفیت مصالح ساختمانی یک ماه فرصت دارند.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی دکتر محمدرضا رضایی کوچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص لزوم ارتقاء کیفیت مصالح ساختمانی، اظهار داشت: با کمبود پول و اعتبار هزینه‌های زیادی برای جاده سازی می‌کنیم، ولی به سطح پایین کیفیت مصالح در کشور این ساخت و سازها دوام لازم را ندارند و آسفالت‌ها موج پیدا می‌کنند.

رئیس کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این موضوع را در کمیسیون عمران دنبال می‌کنیم و به دنبال آن هستیم که کیفیت اجرای پروژه‌های عمرانی را ارتقاء دهیم، بیان کرد: چند موضوع از جمله کیفیت مصالح باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه سازمان ملی استاندارد وظیفه دارد بر کیفیت مصالح نظارت کند، افزود: در برخی جاها وزن آجر 3 کیلوگرم و در جاهای دیگر وزن آجر 5 کیلوگرم است که نشان می‌دهد، نظارتی وجود ندارد.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: با توجه که کیفیت مصالح در کشور سطح پایینی دارد و نظارت‌ها ضعیف است و دستگاه‌ها به خوبی تفکیک وظایف را انجام نمی‌دهند شرایط به گونه‌ای شده است که با وجود هزینه‌های فراوان در ‌پروژه های عمرانی، این ساخت و سازها در یک زمان کوتاه مستهلک می‌شوند و کارایی لازم را ندارند.

رضایی کوچی با بیان اینکه در ماده 60 قانون برنامه ششم دستگاه‌ها برای بهبود کیفیت مصالح و اجرای پروژه‌های عمرانی مکلف شده‌اند، ادامه داد: مسئولان سازمان استاندارد، مرکز تحقیقات وزارت راه و آزمایشگاه مکانیکی خاک به کمیسیون دعوت عمران دعوت شدند و یک ماه فرصت دارند تا برنامه اجرائی خود برای ارتقاء کیفیت مصالح را ارائه کنند که امیدواریم با انجام این امور شاهد ارتقاء کیفیت ساخت و سازها باشیم.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :