رئيس نظام مهندسي ساختمان مازندران: برنامه ريزي جهت برگزاري بيش از ۵۰ دوره آموزشي در دستور کار قرار دارد

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۸/۱۶ -  ۱۲:۴۹ تعداد بازدید: 512

رئيس نظام مهندسي ساختمان مازندران:
برنامه ريزي جهت برگزاري بيش از ٥٠ دوره آموزشي در دستور کار قرار دارد


رئيس نظام مهندسي ساختمان مازندران با اشاره به نیازسنجی آموزشی صورت گرفته اظهار داشت: برنامه ريزي جهت برگزاري بيش از ٥٠ دوره آموزشي شناسایی شده در دستور کار قرار دارد
 
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران مهران فرصت در كارگاه آموزشي حقوق و مهندسي ساختمان اظهار داشت:هيات مديره سازمان رويكرد ويژه اي در ارتقاء سطح آموزش و دانش فني مهندسان دارد.با همت كميته  آموزش نيازسنجي در سطح استان صورت گرفت و بيش از ٥٠ دوره آموزشي شناسايي شد كه برنامه ريزي جهت برگزاري اين دوره ها در دستور كار قرار دارد.
 
وی با اشاره به اهمیت آموزش اظهار داشت: آموزش در هر جامعه و سيستمي جایگاه ویژه ای داشته  و با بروز هر معضلي ، چرايي آن را بايد در آموزش ها جستجو كرد. نظام مهندسي دو وظيفه اصلي دارد . آموزش و كنترل نظارت دو وظيفه اصلي سازمان است. در صدد هستيم با تقويت آموزش و كنترل نظارت ، به ارتقاء كيفي ساخت و ساز دست يابيم.
 
فرصت گفت: با تایید و حمایت هیات مدیره دوره هفتم آموزش هاي عمومي و مهارت محور  برگزار شد كه برگزاري كارگاه هاي نگارش در مهندسي ساختمان و كارگاه حقوق و مهندسي ساختمان از جمله اين كارگاه ها بوده كه مورد استقبال اعضا نيز قرار گرفت.
 
 رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران با تاکید بر اهمیت مباحث حقوقی در امور مهندسی گفت: در دوره كنوني مسئوليت هاي حقوقي با مسئوليت هاي مهندسي تلفيق شده و به همين دليل بايد همه مهندسان به مسائل حقوقي اشراف داشته باشند تا از مواجه شدن با مشكلات جلوگيري شود.
 
وی افزود: با توجه به مسئوليت هاي حقوقي كه به دوش مهندسان است  عدم آگاهي از اين مسئوليت ها موجب وارد آمدن خسارات جبران ناپذير به اشخاص مي شود، كارگاه آموزشي حقوق و مهندسي ساختمان طي ٤ مرحله در سطح استان برگزار شد.مسائل حقوقي ، كاركردي ميان رشته اي دارند و بايد تمامي مهندسان به اين حوزه مشرف باشند.
 
کارگاه آموزشی حقوق و مهندسی ساختمان طی روزهای دهم ابان ماه ویژه مهندسان ناحیه مرکزی استان و در سالن اجتماعات دانشگاه شمال آمل و در روز یازدهم آبان ماه ویژه مهندسان ناحیه شرق استان و در دانشگاه آزاد ساری برگزار شد.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :