مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

جلسه کارگروه ساختمان سبز ، انرژی صفر . چگونگی بهره گیری از انرژی های تجدید پذیر در استان البرزبرگزار شد.

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۸/۲۳ -  ۱۴:۲۴ تعداد بازدید: 278اولین جلسه کارگروه ساختمان سبز ، انرژی صفر . چگونگی بهره گیری از انرژی های تجدید پذیر به میزبانی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز، کارگروه " ساختمان سبز ، انرژی صفر . چگونگی بهره گیری از انرژی های تجدید پذیر" یکی از کارگروه های زیر مجموعه کمیسیون انرژی شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کل کشور می باشد که با توجه به سوابق،  استان البرز مسوولیت هدایت و برگزاری جلسات این کارگروه را عهده دار شده است .

اولین جلسه این کارگروه با دعوت از اعضا در روز یکشنبه 14 آبان ماه 96 از ساعت 13در محل سالن جلسات سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز برگزار شد که در ابتدا  دکتر غلامی با خیر مقدم به مهمانان و ذکر اهداف کمیسیون انرژی از تشکیل این کارگروه ، ابراز امیدواری نمود که در این کارگروه راهکارهایی به منظور اجرایی شدن ساختمان سبز ارایه گردد.

در ادامه جلسه نمایندگان یک شرکت خصوصی با ارائه تجربیات بین المللی ، به معرفی یکی از استاندارد های معتبر اروپایی در زمینه ساختمان سبز پرداختند که با نظر مساعد اعضای کارگروه  این استاندارد می تواند در بخش هایی از آیین نامه اجرایی ساختمان سبز مورد استفاده قرارگیرد.
 مهندس عبدوس ضمن تشریح فعالیت های انجام شده در کارگروه محیط زیست استان البرز ، به معرفی کتاب نگارش شده توسط سازمان نظام مهندسی البرز در زمینه ساختمان های سبز پرداختند که با نظر مثبت اعضای کارگروه این کتاب به عنوان مبنای تهیه راهنمای جامع ساختمان های سبز انتخاب گردید، با توضیحات ارایه شده توسط جناب اقای دکتر غلامی در خصوص تفاهمات صورت گرفته با استانداری البرز، مقرر شد در استان البرز به عنوان استان نمونه راهکارهای اجرایی شدن ساختمان های سبز عملیاتی گردد.
در پایان نشست نیز دکتر مجربی کرمانی به عنوان یکی از اعضای هیات رییسه شورای مرکزی ضمن حضور در جلسه کارگروه ، با تاکید بر اهمیت مباحث زیست محیطی و انرژی در صنعت ساختمان ، از آمادگی شورای مرکزی برای  ابلاغ الزامات زیست محیطی خبر دادند.
جلسه آتی کارگروه " ساختمان سبز ، انرژی صفر . چگونگی بهره گیری از انرژی های تجدید پذیر"  در تاریخ 30 آبان ماه 96 راس ساعت 9 صبح در محل نظام مهندسی استان البرز برگزار می گردد.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :