اجلاس 21 سازمان نظام مهندسی
 نرم افزار

دریافت نسخه اندروید
 

نامه سرگشاده رئیس سازمان نام مهندسی بوشهر به رئیس مجمع نمایندگان استان

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۰۹/۰۷ -  ۱۱:۱۸ تعداد بازدید: 385

 

جناب آقای سعادت

ریاست محترم مجمع نمایندگان استان بوشهر درمجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام

           متاسفانه در روز چهارشنبه، یکم  آذرماه سال ۹۶ شاهد بیان مطالب نادرستی در نطق میان دستور آقای محمدابراهیم رضایی، نماینده محترم مردم خمین در مجلس شورای اسلامی علیه سازمان نظام مهندسی ساختمان و جامعه مهندسان کشور بودیم . وارد آوردن تهمت های نابجا به جامعه بزرگ مهندسی کشور، که علیرغم مشکلات و ناملایمات موجود، عهده­ دار مسئولیت عرضه خدمات مهندسی برای قریب به صدمیلیون مترمربع ساخت و ساز سالانه در کشور است، آن­ هم بدون ارائه ادله و مستندات وبدور از اطلاعات عمومی از قوانین  ومشکلات عرصه ساخت و ساز، بسیار به دور از انصاف و تقوی بوده و موجب وارد آمدن لطمه­ اساسی به یکی از ارزنده­ ترین سرمایه­ های ملی می­گردد. متاسفانه صحنه گردانان سناریوی بی اعتماد سازی مردم به تخصص و توان جامعه مهندسی، بدون اندک تأملی درخصوص پی­آمدهای اقدامات نسنجیده خود و مخاطراتی که روی­گردانی احتمالی مالکین وسازندگان از رعایت مقررات ملی ساختمان برای آحاد جامعه به همراه خواهد آورد، بی پروا و با سوء استفاده از تریبون­ های متعلق به بیت المال، پنجه بر روی حیثیت حرفه­ ای جامعه متعهد مهندسین کشور می­ کشند. آنچه که از یک نماینده انتظار می رودآشنایی نسبی با قوانین و مقررات جاری کشور و سخن گفتن با تامل و اندیشه است. جای تاسف است که ایشان حتی نمیدانند که طبق قانون، مسئولیت ساختمان های دولتی مانندبیمارستان ها بر عهده سازمان نظام مهندسی نیست.
لذا با توجه به مراتب فوق، ضمن مبرا دانستن جامعه مهندسی از اتهامات وارده و دعوت از مردم فهیم و آگاه به اعتماد هرچه بیشتر به تخصص و خدمات فرزندان خدوم خویش در سازمان نظام مهندسی ساختمان، انتظار می رود که  جنابعالی به عنوان رییس مجمع نمایندگان  به همراه دیگر نمایندگان محترم استان ، به طرق مقتضی در جهت رفع القائات نادرست به جامعه و افشاء بی­ مهری­ های روا داشته شده به جامعه مهندسین از حیثیت سازمان نظام مهندسی ساختمان و اعضای آن دفاع نمایید و ایشان نیزهر چه زودتر از جامعه بزرگ مهندسان کشور و اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها به واسطه بیان مطالب و اتهامات نادرست خود عذرخواهی نمایند.

شایان ذکر است که اعضای هیئت مدیره این سازمان کمافی السابق آماده ارائه هرگونه اطلاعات و توضیحات و هرگونه همکاری در این زمینه می باشد.پیشاپیش از بذل عنایت جنابعالی و در جهت استیفای حقوق از دست رفته فرزندان این مرز و بوم تشکر مینماید.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :