مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان: جلوگیری از ورود افراد فاقد صلاحیت حرفه‏ ای در صنعت ساختمان

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۱۰/۰۹ -  ۱۱:۳۶ تعداد بازدید: 759

مهندس رجبی به حمایت از سازندگان ذیصلاح و جلوگیری از ورود افراد فاقد صلاحیت حرفه‏ ای در صنعت ساختمان تاکید نمود.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی مهندس رجبی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان به کلیه روسا سازمان مهندسی ساختمان استانها ابلاغ نمود : بنا به ضرورت توجه به ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی و نظر به اجرای بند یازده قطعنامه اجلاس بیستم هیأت عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان مبنی بر، حمایت از سازندگان ذیصلاح و جلوگیری از ورود افراد فاقد صلاحیت حرفه‏ ای در صنعت ساختمان و همچنین جهت زمینه سازی اجرایی شدن بندهای مربوط به نامه شماره 29524/ش م مورخ 22/09/1396 به ریاست محترم جمهور، ترتیبی اتخاذ فرمائید تا جهت بهره‏ گیری از تمام ظرفیت‏های قانونی نسبت به اجرایی نمودن موارد زیر اهتمام لازم صورت پذیرد.

1.  رعایت مقررات ملی ساختمان و حسن اجرای عملیات ساختمانی

2.  نظارت بر حسن انجام خدمات مهندسی که توسط اعضای آن سازمان ارائه می‏گردد.

3.  تنظیم روابط بین شاغلان حرفه مهندسی ساختمان و کارفرمایان از جمله تعیین تعهدات متعارف مهندسی و اخلاقی در قبول مسئولیت‏های کار و تهیه و تنظیم قراردادهای یکسان مورد عمل

4.  ارائه راهکارهایی برای بهره گیری از سازندگان ذیصلاح در ساخت و ساز جهت حفظ منافع بهره برداران

5.  تهیه شناسنامه فنی و ملکی ساختمان‏ها مبتنی بر دفترچه اطلاعات ساختمانی که توسط مهندسان مربوطه به درستی تکمیل شده باشد.

6.  ارائه راهکارها، برنامه‏ ها و پیشنهادات در خصوص نوسازی و بهسازی بافت‏های مسکونی فرسوده کشور

7.  تدوین شیوه نامه‏ ها و دستورالعمل‏های مناسب جهت آموزش و چگونگی بهره گیری هر چه بیشتر از توان و پتانسیل تکنسین‏های فنی و کارگر ماهر در چرخه ساخت و ساز از طریق همکاری با سازمان نظام کاردانی و مراکز فنی و حرفه ای

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :