مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان: هدف اصلی مسکن ایمن و پایدار در مقابل حوادث

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۱۰/۱۰ -  ۰۸:۵۰ تعداد بازدید: 245

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان در جلسه هماهنگی تفاهم نامه بین نظام مهندسی ساختمان و بنیاد مسکن استان:

هدف اصلی باید مسکن ایمن و پایدار در مقابل حوادث با رعایت اصول معماری و شهرسازی باشد

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی گلستان جلسه هماهنگی تفاهم نامه همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان و بنیاد مسکن این استان برگزار شد.

  در این نشست که با حضور اعضای هیِِیت مدیره سازمان و نمایندگان بنیاد مسکن تشکیل گردید، سید مجتبی موسوی رییس نظام مهندسی ساختمان استان گفت:حوادث اخیر ناشی از زلزله و بلایای طبیعی را تلنگری بر لزوم بالا بردن هرچه بیشتر سطح دقت خدمات مهندسی و آزمایشگاهی دانست . وی افزود: دقت نظر در انتخاب عوامل ساخت و نظارت دقیق همراه با رعایت مقررات ملی ساختمان آثار خسارت های احتمالی را بطور چشمگیری کاهش می دهد .

وی با اشاره به حادثه تلخ زلزله کرمانشاه بیان داشت : با بررسی میدانی از شهرهای زلزله زده می توان گفت رعایت مقررات ملی در بسیاری از موارد باعث بروز حداقل خسارت گردید و درمقابل خیلی از ساختمانها می توانستند با رعایت نکات کوچکی خسارات جانی کمتری داشته باشند.

موسوی ادامه داد : این حوادث درسی است تا دست سودجویان قطع و ساختمان هامطابق با مقررات ملی و مهندسی ساخته شود چراکه ما وظیفه داریم تا حدامکان از بروز اینگونه آسیب های اجتماعی جلوگیری کنیم .

رییس نظام مهندسی ساختمان استان در پایان سخنان خود تاکید کرد : اجرای مقررات ملی بدون همکاری همه جانبه دستگاههای مربوطه امکانپذیر نیست و انعقاد تفاهم نامه ها با دستگاههای ذیربط گسترش بستر ارایه خدمات مهندسی و کاهش آسیب های اجتماعی و رشد اشتغال منجر خواهد شد.

در ادامه در خصوص لزوم انعقاد و مفاد تفاهم نامه و موارد دیگر توسط حاضرین مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :